Orientální tanec

Orientální tanečnice na „Žluťáku“ v Brně

V Masarykově onkologickém ústavu v Brně v Galerii Žlutý kopec (2. patro Švejdova pavilonu) zatančí v úterý 9. ledna o půl čtvrté skupina Shaheen. Skupina byla založena v roce 2013 Nikol Pospíšilovou, Lenkou Fučíkovou a Renatou Fatkhulislamovou.

Ty vystudovaly společně Taneční konzervatoř v Brně. Díky znalostem různých druhů tance propojují orientální tanec i s jinými tanečními styly a vznikají tak originální a kreativní vystoupení.

Orientální tanečnice mezi pacienty Masarykova onkologického ústavu

Tanečnice na Žlutém kopciNikol Pospíšilová, která nyní skupinu vede, je tanečnicí a lektorkou z Brna. Své pohybové nadání začala rozvíjet v moderní gymnastice, které se věnovala od svých pěti let.

V roce 2010 absolvovala Taneční konzervatoř v Brně, která ji připravila ke kvalifikovanému uplatnění v profesi tanečního umělce a tanečního pedagoga. Součástí klasického baletního vzdělávání byl i moderní tanec, lidový tanec, historický tanec, koncertní a scénická praxe či tanec s partnerem.

V roce 2014 si otevřela taneční studio Narin Dance, kde vedla své kurzy. Nejtalentovanější žákyně se pod jejím vedením pravidelně účastní tuzemských i mezinárodních soutěží, kde obsazují přední příčky.

Mimo jiné jsou trojnásobnými mistryněmi světa z roku 2013 na MS World Dance Championship WADF v kategorii show belly dance (břišní tance).

Zdeňka Kárná

Jdi na vrch