Výstava fotografií Bajkal

Bajkal a Ruská perla. Výstava fotografií, která nemá obdoby

Foto výstava tří ruských autorů s názvem „Ruská perla – Bajkal,“ která začala v restauraci Kozák v Horově ulici v Brně – Žabovřeskách, vytvořila závěr letošního X. ročníku festivalu ruské kultury „Ruské jaro na Moravě.“

Tři desítky zveřejněných snímků foto Annie Žak (z Irkutska, Moskvy a nyní z Brna) a Natalie a Michaila Baiborodinových (z Irkutska) zachytili zejména krásnou přírodu okolo jezera Bajkal ve všech ročních obdobích.

Výstava v restauraci Kozák

Výstava fotografií BajkalVýstava je přístupná veřejnosti v restauraci Kozák do 31. července vždy od pondělí do soboty od 9 do 21 hodin.

Annie Žak je nyní fotoreportérka Ruského kulturně osvětového spolku na Moravě, který pořádá výstavu a vůbec festival.

Manželé Baiborodinovi nepřijeli na vernisáž do Brna osobně, nýbrž zaslali kromě snímků i krátké video z pozdravy z Bajkalu, který je největší zásobárna pitné vody na světě a podle toho by měl mít i ochranu před zničením zavlečením zlozvyků globální civilizace.

Ruské jaro na Moravě

Fotovýstava je tečka za letošním úspěšným  Ruským jarem na Moravě. Jeho tři desítky akcí se konaly v Brně, Velkých Pavlovicích, Mikulově, Valticích a jinde na Moravě.

Festival přispěl k upevnění přátelských vztahů lidí z Ruska a ČR.

Výstava fotografií Bajkal  Výstava fotografií Bajkal Výstava fotografií Bajkal  Výstava fotografií Bajkal  Výstava fotografií Bajkal  Výstava fotografií Bajkal

Jdi na vrch