Akademická malířka vystavuje obrazy

Akademická malířka vystavuje oděvy

Oděvy většinou z lehkého dekorovaného hedvábí a k tomu paličkované krajky z vlastnoruční tvorby zveřejnila akademická malířka Stanislava Losová na výstavě v Brně (Křenová 67). Tvoří nejraději lehké hedvábné dekorované oděvy do parného léta. A dekoruje je paličkovanou krajkou.

Losová vystudovala vysokou uměleckou školu oboru textilní výroby v Sankt Petěrburku (dříve Leningradě). Je aktivní členka Ruského kulturně osvětového spolku na Moravě (RKOSM). Proto je její zdařilá výstava sedmou součástí X. ročníku kulturního festivalu Ruské jaro na Moravě.

Oděvy do prodeje i pro přátele

Trvanlivé hedvábné oděvy jdou do prodeje, avšak umělkyně je i rozdává přátelům. Odbyt mají jednoduché střihy vhodné do kina či divadla, doplněné krajkou nebo i límcem. Losová dělá též závěsové krajky nebo dokonce krajky na šaty upletené z tkaniček obuvi.

Tvoří pod značkou MUZ

akademická MalířkaTvoří pod značkou MUZ (za svobodna Mužiková) nejraději podle vlastní  představy, kterou dovádí do konce s vysokým podílem ruční práce. Naopak nerada se podřizuje přesnému zadání, jak má objednaný konečný výrobek vypadat.

Specialitami se pochlubí na Bienále nebo jiných výstavách. Praxi získala v předchozích zaměstnáních – ve vamberecké Krajce a pak v prodejně Díla s důrazem na uměleckou hodnotu.

Hudba a jídlo z Ruska

Vernisáž doplnilo klavírní účinkování ruské umělkyně Natalije Andrejevové z Mikulova a poté ochutnávání ruské gastronomie.

Akademická malířka vystavuje obrazy Akademická malířka vystavuje obrazy Akademická malířka vystavuje obrazy Akademická malířka vystavuje obrazy Akademická malířka vystavuje obrazy Akademická malířka vystavuje obrazy Akademická malířka vystavuje obrazy Akademická malířka vystavuje obrazy Akademická malířka vystavuje obrazy akademická Malířka Akademická malířka vystavuje obrazy Akademická malířka vystavuje obrazy

Foto – Václav Žalud

 

Jdi na vrch