Ples v hotelu International v Brně 2018

Brněnský nejstarší ples ovládly benátské masky

Tři čtvrtiny tuny jídla a stovky lahví vína v sobotu nabídli číšníci hostům 56. plesu Hotelu International, který byl tradičně tématický zaměřený. Letošní ročník nesl název Festa Veneziana.

Dlouhá historie

„První zmínky o benátských slavnostech jsou z roku 1268. Naším plesem si tedy připomínáme dlouhou historii,“ řekl na úvod generální ředitel hotelu Tomáš Máčala.

580 hostů

Ples v hotelu International v Brně 2018Po něm slovo převzal moderátor Tomáš Matonoha, který celým večerem provázel. Pak se v sálu brněnského hotelu s 580 hosty rozezněla italská operní melodie od sólistky Národního divadla v Brně Jany Hrochové.

Nechyběly celebrity

Své největší hity zazpívala také Leona Machálková. „Lidi jsou milí, srdeční, dobře se baví, takže já si nemohu stěžovat, cítím se dobře,“ uvedla zpěvačka. Ples si nenechala ujít ani modelka Jitka Kocurová.

„Já mám strašně ráda masky, takže letošní ples v hotelu International mě strašně potěšil,“ řekla.

Dražil se obraz Jadrana Šetlíka

Ples v hotelu International v Brně 2018Celý večer si mohli lidé prohlížet tématicky laděný obraz od malíře Jadrana Šetlíka, jehož cena se v dražbě vyšplhala na 45 tisíc korun.

„Je to opravdu skvělé, každá korunka na tyto účely je drahá, takže jsem rád,“ řekl malíř.

Tyto peníze a další šek na sto tisíc korun získala od hotelu Nadace dětské onkologie Krtek.

Půlnoční vystoupení Farné

Ples v hotelu International v Brně 2018Ples pak rozjela ve velkém stylu skupina Eddie Stoilow a vše vyvrcholilo vystoupením Ewy Farné.

A jak se ples líbil návštěvníkům? „Moc jsme si to užili, jídlo bylo skvělé, příští rok se sem určitě vrátím,“ plánovala Jana.

Foto: Petr Coufal

Jdi na vrch