Záchrana dětských životů díky optice

Operační optiku pro svoji jedinou Dětskou nemocnici v ČR v brněnských Černých Polích zakoupila z daru společnosti Swiss Life Fakultní nemocnice Brno (FNB).

Optika za 200 tisíc

Tato společnost pro finanční poradenství umožnila nemocnici pořidit si laparoskopickou a cytoskopiskou optiku darem 210 000 korun. Při dlouhodobé spolupráci dostala FNB od Swiss Life už přes milion korun. Peníze pomohly modernizovat vybavení dětské nemocnice ke zvýšení kvality poskytované péče. K pomoci patří i pořízení operačního vybavení pro Dětskou nemocnici Brno, tentokrát operační optiky.

Záchrana dětského života

„Každý dětský život, který se také díky novému vybavení podaří zachránit, bude úspěch k nezaplacení,“ uvedl Karel Šulc, ředitel divize Medical, Swiss Life Select ČR.

Méně namáhavé lékařské výkony

„Laparoskopické a cytoskopické optiky umožní co nejméně invazivní chirurgické nebo urologické výkony při laparoskopických výkonech (průměr 5 mm) nebo při cystoskopii ledvin (průměr 2,7 mm). Pro dětské pacienty je to mnohem méně namáhavý lékařský výkon. A další výhoda je i rychlejší zhojení a i menší riziko komplikací,“ řekl Miroslav Fupšo z Oddělení zdravotnické techniky FNB.

Jdi na vrch