Brno hlavní nádraží

Sto let se v Brně dohadují o poloze hlavního nádraží

Téměř 100 let se diskutuje v Brně o poloze nádraží, 15.ledna 2018 kraj schválil variantu Řeka. V pondělí 15.ledna schválilo zastupitelstvo JMK řešení Železničního uzlu Brno (ŽUB) ve variantě A – tedy „Řeka“. Pro tuto variantu hlasovalo 53 zastupitelů.

„Jsem velmi rád, že toto doporučení jihomoravské zastupitelstvo dnes téměř jednohlasně schválilo. Je to jasný signál o tom, že je potřeba v této věci už něco dělat. Zaznělo tady několikrát, že první jednání o poloze brněnského nádraží je z roku 1927 a v podstatě to tedy bude už sto let, co Brno vede takovou diskusi,“ řekl hejtman Bohumil Šimek.

Je čas začít pracovat na změně místa hlavního nádraží

Hlavní nádraží BrnoŽUB je součástí sítě core network TEN-T, kterou by měly státy dokončit do konce r. 2030 a zároveň pro nástroj CEF je ŽUB uveden jako předdefinovaný projekt. Po stanovisku kraje budou následovat stanoviska města Brna, SŽDC, JASPERS a Ministerstva dopravy.

Finální zprávu vypracuje Správa železniční dopravní cesty pro vládu, která by měla o definitivní poloze nového nádraží v průběhu letošního roku.

Náměstek hejtmana podporuje ralizaci nového nádraží

„Předpokládám a budu podporovat, aby Ministerstvo dopravy, potažmo stát, rozhodl v tomto roce a my jsme se společně s Brnem soustředili už na vlastní přípravu a realizaci,“ zdůraznil v této souvislosti náměstek hejtmana Roman Hanák.

Podrobné informace o jednotlivých variantách ŽUB Brno jsou k dispozici zde:     https://europointbrno.cz/nadrazi-u-reky/

(red)

P-I-R-@-T ™ - První Internetový Reklamní @genT. V reklamě pracuji už přes 17 let v různých velkých i menších firmách, články jsem psal komerční pro iDNES i netradiční pro brněnský tisk. Poslední dobou, pár let, již jen on-line. Jsem reklamní a marketingový poradce. Dělám weby, které jsou vidět. Dělám SEO, které pomáhá. [ View all posts ]

Jdi na vrch