Soutěž o prsten s diamanty za 70 tisíc korun i tahání vína koštýřem. Takový byl ples v Mikulově

Druhý ročník Vinařského plesu v Mikulově se odehrál během poslední únorové soboty 23. února v hotelu Volarik. Vedle vína, skvělého hudebního zážitku a zajímavé tomboly hosty čekalo netradiční degustační menu vyjadřující den v jihomoravském vinohradu, který připravil šéfkuchař David Roztočil se svým týmem. Celá událost ve znamení vína tak ozvláštnila zimní plesovou sezónu tohoto roku. Dámy si zasoutěžily o luxusní prsten a pánové zase měli možnost vyzkoušet svoje plíce v tahání vína koštýřem.

Zajímavým bodem večera byla letos nově soutěž pro ženy, ve které přítomné dámy mohly vyhrát ručně vyráběný prsten od pana Luboše Korbičky (Korbička šperky), v hodnotě 70 000 korun. „Našim hostům nabízíme to nejlepší, ať už v oblasti gastronomie, wellness, vína, ale i zábavy. Pan Korbička vlastnoručně vyrábí skutečně unikátní šperky, a tak jsme ho oslovili a jsme rádi, že pro nás vytvořil tento nádherný prsten,“ řekl Mike Volařík, předseda správní rady společnosti Volarik Capital.

Soutěž byla velmi zábavná a jednoduchá. Každá z přítomných dam si vylosovala číslo a podle něj hledala svůj šťastná „hrozen“, tedy zelený balónek. A ta, která měla štěstí, tak v něm objevila prsten s diamanty,“ řekla ředitelka hotelu Volarik Beáta Bakalárová.

Soutěž se zelenými balóny tak rozšířila večerní program spolu s tradičním překonáváním rekordu v tahání vína koštýřem. Že mají mikulovští silné plíce, dokázal pan Kraus, který koštýřem natáhl půldruhého litru vína za 6,8 sekundy. Proti sobě se postavilo 12 účastníků plesu. „Loňský rekord ale překonaný nebyl,“ řekla Beáta Bakalárová.

Celým večerem hosty provázela cimbálová muzika a živá kapela PartyLeaders. Degustační šestichodové menu a večerní raut byl doplněn ochutnávkou vína s odborným výkladem sommeliéra.

Během večera proběhla tichá aukce ručně malovaných obrázků. Výtěžek z aukce byl věnován dennímu stacionáři Biliculum. Druhý ročník Vinařského plesu překonal loňskou návštěvnost a odstartoval novou plesovou tradici na Jižní Moravě.

Foto: Hotel Volarik

Zprávy redaktorů [ View all posts ]

Jdi na vrch