V Brně opraví i 50 let starou vývěvu až z Afriky

Servisní technologické centrum vakuových vývěv značky Edwards hledá nové zaměstnance, zájem je hlavně o kutily.

Nejstarší vývěva vyráběla kávu

Vyrobili ji v roce 1968 ve Velké Británii, pak putovala do oblasti Blízkého východu, aby tam v jedné potravinářské firmě pomáhala vyrábět instantní kávu. Takový je příběh úplně nejstarší vývěvy, která před pěti lety dorazila do Brna, aby ji mechanici vrátili původní kondici. Ve městě se totiž nachází Servisní technologické centrum vakuových vývěv značky Edwards. „Putují k nám na servis a opravu
všechny vývěvy z části Evropy, Afriky a Blízkého východu. Ročně opravíme téměř 6500 vývěv desítek různých typů,“ uvedla Nina Taylor, generální ředitelka technologického centra, které v Brně funguje už třináctým rokem.

Na opravách se podílí 140 zaměstnanců

„S rostoucím prodejem našich produktů máme stále víc práce, proto nyní sháníme asi desítku nových lidí,“ podotkla HR manažerka Jana Meixnerová. V centru se uchytí hlavně manuálně zruční lidé, protože servis se provádí klasickým způsobem, rozhodně nejde o pásovou výrobu. Tým mechaniků vývěvu rozebere, zjistí, kde je problém, a opraví ji. „Hledáme proto hlavně lidi, kteří si doma třeba něco staví, opravují. Přihlásit se k nám může i domácí kutil. Zájem máme i o lidi nad padesát let. Zároveň ale nabízíme i příležitost pro absolventy,“ vysvětlila Meixnerová.

Kariérní růst

Všichni zaměstnanci servisního technologického centra mají možnost kariérního růstu. „Pracujeme s potenciálem každého zaměstnance. Řada z nich u nás před několika lety začínala na pozici mechanika, a dnes jsou na manažerské nebo odborné pozici,“ upozornila Meixnerová a dodala, že servisní technologické centrum nemá agenturní zaměstnance. Novým uchazečům naopak nabízí práci
přímo v kmenovém stavu. „Přestože jsme strojírenská firma, nabízíme odborné uplatnění i ženám.
Mohou u nás pracovat nejen v administrativě, ale i ve skladu nebo na některých pozicích na montáži,“ dodala Meixnerová. Zajímavostí je, že zaměstnanci mají možnost vycestovat za prací i do světa – mechanici z Tuřanky už opravovali vývěvy v Německu, Koreji, Mexiku, Japonsku, na Taiwanu či v Izraeli.

Změna se vyplatila

Od začátku pracuje v centru například Miloš Šabata. „Chtěl jsem začít od píky (jako mechanik) a pracovat u známé mezinárodní firmy. Obojí se mi splnilo. Navíc jsem dostal příležitost kariérního růstu a dnes jsem na manažerské pozici.“ Před rokem a půl začal v centru pracovat také Tomáš Stiskal. „Chtěl jsem změnu a vzhledem k tomu, že jsem doma pořád něco opravoval, tak mě tahle práce zaujala,“ uzavírá původně vyučený kuchař.

Foto: Edwards

Jdi na vrch