Zemětřesení v Maroku: král v nemocnici navštívil zraněné a daroval krev

V úterý odpoledne navštívil král Mohamed VI. Fakultní nemocnici Mohameda VI. v Marrákeši, kde se zajímal o zdravotní stav zraněných obětí ničivého zemětřesení, které v pátek 8. září způsobilo značné lidské a materiální ztráty v několika regionech království, informovala v depeši oficiální marocká tisková agentura MAP.

Král navštívil jednotky intenzivní a nemocniční péče, kde se informoval o zdravotním stavu zraněných a o péči, kterou jim poskytují lékařské týmy mobilizované v souvislosti s touto velkou přírodní katastrofou.

Tato královská iniciativa na poskytnutí morální podpory zraněným a jejich rodinám posiluje různé iniciativy a opatření přijatá v souladu s královskými pokyny na záchranu, pomoc a podporu osob postižených zemětřesením v provincii Al-Haouz.

V nemocnicích v regionu Marrakéš-Safi bylo hospitalizováno 2 171 zraněných, z toho 484 s těžkými a 1 570 s lehkými zraněními. V péči zůstává 248 osob.

Při této příležitosti Jeho Veličenstvo král Mohammed VI. sám daroval krev. Toto silné gesto rovněž svědčí o královské laskavosti a vyjadřuje plnou solidaritu a soucit panovníka s oběťmi a jejich truchlícími rodinami.

Návštěva panovníka ve Fakultní nemocnici Mohameda VI. odráží jeho velký zájem o oběti zemětřesení v provincii Al-Haouz a potvrzuje symbiózu, která existuje mezi králem a jeho lidem v dobrých i zlých časech, a která umožňuje Marockému království zvládat současné krize a s nadšením a odhodláním hledět do budoucnosti.

redakce

P-I-R-@-T ™ - První Internetový Reklamní @genT. V reklamě pracuji už přes 17 let v různých velkých i menších firmách, články jsem psal komerční pro iDNES i netradiční pro brněnský tisk. Poslední dobou, pár let, již jen on-line. Jsem reklamní a marketingový poradce. Dělám weby, které jsou vidět. Dělám SEO, které pomáhá. [ View all posts ]

Jdi na vrch