Fakultní nemocnice Brno má nejmodernější centrální tomograf
Svůj čtvrtý přístroj pro zjišťování chorob uvnitř lidského těla – centrální tomograf (CT), nejmodernější v ČR, uvedla do provozu Fakultní nemocnice v Brně.
Nová technologie poslouží pacientům ve třetím podlaží lůžkového traktu pavilonu L fakultní nemocnice. Pracoviště CT patří pod Kliniku radiologie a nukleární medicíny.
Vyšetřením CT projde ročně přes 10 000 pacientů. Zejména ti, kteří potřebují onkologický screening, zjištění vrozených vad, plicní diagnostiku a vyšetření břišních příhod.
Nový přístroj je také unikátní tím, že v rámci jednoho vyšetření udělá asi 40 000 prosvícení těla či řezů, což je ve srovnání se staršími typy, které dělaly několik stovek řezů, jeho obrovská přednost.
(vž)
Předchozí
40. výročí letu Vladimíra Remka do kosmu
