Malá velká auta s rouškou a bezednou nádrží rozváží pomoc Brňanům

Jsou malá a přitom svižná, na přední masce mají obří roušku, do výbavy dostala bezednou nádrž, a právě začala křižovat ulice jihomoravské metropole a rozvážet pomoc potřebným v době koronavirové pandemie. Řeč je o automobilech MINI Clubman, který společnost Renocar zdarma zapůjčila k využití brněnským charitativním organizacím. Rozvážet či naopak svážet bude například balíčky pro seniory, informační letáky či materiál pro výrobu roušek.    

„Auta byla původně určena k oslavám 30. výročí naší společnosti na trhu, a už měla i polepy. Jako nejlepší dárek k tomuto jubileu však v tuto chvíli vidíme možnost nabídnout vozy k pomoci těm nejpotřebnějším,“ říká generální ředitel společnosti Renocar Peter Bittó.

Vozy s nápisem MINI PRO VELKOU POMOC brázdí ode dneška ulice Brna. Se spotřebou paliva, si jeho uživatelé z řad charitativních organizací hlavu lámat nemusí – do vínku dostala bezednou nádrž. „Pořídili jsme jim i stylové roušky, aby lidem připomínala, že je důležité její důsledné používání,“ řekl Bittó.

„Auta jsme zatím nabídli k využití Krajské hygienické stanici, Masarykově onkologickému ústavu, Krajské potravinové bance, Lize vozíčkářů, Centru pro rodinu i dobrovolnickým organizacím jako Šijeme roušky a dalším. ­­­­­­­­­­­­­­­­­Vybrali jsme MINI, což může někomu evokovat, že je auto malé, ale ve skutečnosti je to jedno z největších modelů MINI,“ dodal Bittó.

Dnes auta vyráží s rouškami od dobrovolníků do Společnosti pro ranou péči, která poskytuje pomoc rodinám s dětmi s postižením.

Další zájemci o pomoc s převozem se mohou ozvat na pomoc@renocar.cz

Kdo je Renocar?

Jeden z největších dealerů automobilů a motorek BMW a MINI Renocar letos slaví 30 let na českém trhu. Jeho historie sahá až do počátku 90. let, kdy zakladatel společnosti Miloš Vránek starší propadl své vášni pro rychlá a luxusní auta, a během desítek let společně se svými syny vybudoval úspěšnou firmu. Nyní společnost Renocar provozuje salon a servis v Brně-Slatině, kde najdete i největší muzeum historických BMW, v Praze-Čestlicích, a také unikátní designový showroom BMW Urban Store v Kongresovém centru v Praze.

 

Foto: Renocar

Jdi na vrch