logo

V sobotu 24. března 2018 se uskuteční první charitativní běh pro Hospic sv. Alžběty

Akce se koná u příležitosti oslav výročí dvaceti let od založení prvního hospice v Brně a na Moravě. Pořadatelem je Hospic sv. Alžběty, o. p. s., spolu s Duckbarem. „Cílem běhu je primárně podpora hospice a zvýšení povědomí o jeho službách.

Mimo to také chceme Brňany podpořit v aktivním trávení volného času,“ uvedla Šárka Marčíková, organizátorka a fundraiser hospice.

Registrováno je 300 závodníků

Na běh se registrovalo téměř tři sta závodníků. Kromě jednotlivců, poběží také firemní týmy, které se rozhodly hospic podpořit i nad rámec běžného startovného. „Trasa je dlouhá 6,1 km nebo 12,2 km a je vhodná jak pro výkonnostní běžce, tak pro rekreační sportovce a začátečníky. Je mírně členitá, obklopená zelení a zajímavou architekturou.

Start i konec závodu bude v areálu zahrady hospice a bude měřen profesionální časomírou,“ popsala Marčíková.

Pozvánka na běh Výtěžek, včetně startovného, poputuje na podporu jediného, brněnského hospice. Akce se koná za finanční podpory Magistrátu města Brna a městské části Brno střed.

Záštitu převzali 1. náměstek primátora Petr Hladík, starosta městské části Brno-střed Martin Landa a ultra-maratonec Miloš Škorpil.

Zprávy redaktorů [ View all posts ]

Jdi na vrch