Primátorka Vaňková předala šeky 15 charitativním organizacím

Simultánní přepisy pro osoby se sluchovým postižením, canisterapie nebo zvedací zařízení pro imobilní pacienty, to je jen zlomek projektů, které Tesco podpořilo v Jihomoravském kraji v rámci posledního ročníku grantového programu “Vy rozhodujete, my pomáháme“. Oceněné neziskové organizace nyní převzali symbolické šeky z rukou brněnské primátorky Markéty Vaňkové a zástupců společnosti Tesco.

Krásné prostory rytířského sálu Nové radnice v Brně byly svědkem slavnostního předávání šeků pro neziskové a příspěvkové organizace z Brna a okolí. Celkem 24 neziskových a příspěvkových organizací z Jihomoravské kraje získalo 448 000 korun od Nadačního fondu Tesco. Za tyto prostředky budou moci realizovat projekty, které zlepší život lidem v okolí.

Tesco rozdělilo na podporu lokálních projektů částku přesahující 5 milionů korun

„Velmi mě těší, že se najdou lidé, kteří věnují svůj čas pro vytvoření tak smysluplného a užitečného projektu. Sociální solidarita je jedním z atributů moderní společnosti a podobné akce tento princip naplňují. Tyto peníze pomůžou lidem, kteří pomoc doopravdy potřebují, a já jsem ráda, že se město Brno může na této charitě podílet,“ uvedla primátorka statutárního města Brna Markéta Vaňková.

Do 5. ročníku programu se přihlásilo 536 organizací

Princip grantového programu Tesco je jednoduchý, neziskové a příspěvkové organizace nominují své projekty, které posoudí odborná porota a vybere 270 nejlepších. O nich pak rozhodují samotní zákazníci hlasováním na obchodech. Do 5. ročníku programu se přihlásilo 536 organizací.

„Jsem rád, že jsme opětovně mohli podpořit zajímavé projekty neziskových a příspěvkových organizací a přispět tak ke zlepšení kvality života v Brně a okolí. Zároveň bych chtěl poděkovat všem zákazníkům Tesco, kteří hlasovali a podporovali ty nejzajímavější projekty,“ řekl Miroslav Viktorin, ředitel hypermarketu Tesco Brno Královo Pole.

Projekty zaměřené na děti 

V 90 regionech po celé republice se největší podpoře zákazníků těšily projekty zaměřené na děti a zdravotně znevýhodněné osoby. Žeton pro jeden z nominovaných projektů vhodilo neuvěřitelných 2 871 697 zákazníků. Absolutním vítězem se stala organizace SŠ, ZŠ, MŠ pro sluchově postižené, Praha 5, pro kterou zejména v obchodech Tesco na Praze 5 hlasovalo 72 862 zákazníků. Nyní již probíhá 6. ročník a až do 5. května 2019 mají opět všechny neziskové a příspěvkové organizace možnost přihlásit své projekty. Veškeré informace jsou na webu https://itesco.cz/pomahame/

 

Fotografie: Tesco

Jdi na vrch