LUKÁŠ ORAVEC QUARTET feat TONY LAKATOS (HU) – 31.7. U kouřícího králíka

Lukáš Oravec Quartet vznikl v roce 2012 a má za sebou rozsáhlou řadu klubových a festivalových vystoupení po celé Evropě. Kvarteto získalo hlavní cenu v soutěži „Mladé tváře slovenského jazzu“ a také cenu za „výkon“ lídra kvarteta.

V roce 2013 vydali debutové album s názvem „Introducing Lukáš Oravec Quartet“, které získalo cenu ESPRIT 2013 za nejlepší slovenské album roku. V roce 2015 vydali druhé album „Piotrology“ a v roce 2016 třetí album kvarteta „Ali“, které bylo nominováno na cenu Radio Head Award 2017 a získalo cenu ESPRIT 2016 za nejlepší jazzové album roku.

Lukáš Oravec vydává své bigbandové album „LIght Of Blue“, se kterým aktuálně převzal cenu Radio Heads Award za nejlepší album roku 2020. V roce 2021 kvartet vydá album „Movin‘ Spirit“, které získalo ocenění Radio_Head Awards a cenu ESPRIT za nejlepší slovenské jazzové album roku.

Kvartet spolupracoval s řadou hudebníků, včetně držitelů cen Grammy, jako jsou Bob Mintzer, Aaron Goldberg, Seamus Blake, Wayne Escoffery, Danny Grissett, Vincent Herring, Rick Margitza, Vincent Herring, Kálmán Oláh a mnoho dalších. Kvarteto také spolupracuje na rozsáhlém projektu s tělesy klasické hudby, Státním komorním orchestrem Žilina a Moravskou filharmonií, s nimiž vydává své nejnovější album.

„Lukáš Oravec je skvělý mladý trumpetista, který hraje a píše s velkým zápalem a kreativitou. Jeho hudba má osobitý zvuk, stejně jako jeho hra. On a hudebníci, kterými se Lukas obklopil, jsou silou, se kterou se musí počítat. Myslím, že si tuto nádhernou hudbu užijete stejně jako živé hraní kapely.“
BOB MINTZER

Tony Lakatos (HU) – saxofon

Pochází ze slavné maďarské hudebnické rodiny. Vystudoval Konzervatoř Bély Bartóka v Budapešti, kde v roce 1977 vyhrál celostátní jazzovou soutěž. V osmdesátých letech se přestěhoval do Německa, kde žije dodnes, a stal se sólistou Big Bandu HR Radio ve Frankfurtu.

Během svého života spolupracoval s mnoha světovými legendami, jako jsou Terri Lyne Carrington, Anthony Jackson, David Whitham, Peter O’Mara, Randy Bracker, George Mraz, Adam Nussbaum, Ron McClure a mnoho dalších.

Tony byl prvním maďarským hudebníkem, jehož alba byla zařazena do Top Ten amerického jazzového rádia Gavin Report. CD „Recycling“ z roku 1993, na kterém se podíleli Al Foster a Kirk Lightsey, se umístilo na 7. místě americké hitparády a následně se s albem „The News“ z roku 1994 dostalo na 4. místo americké hitparády. V roce 1997 vydává společně s Randym Brackerem album „Generation X“ a v roce 2002 podepisuje exkluzivní smlouvu se společností SKIP RECORDS.  Jako hudebník, ale také jako mentor procestoval celý svět.

LUKÁŠ ORAVEC QUARTET feat TONY LAKATOS (HU)

Lukáš Oravec (SK) – trubka http://www.lukasoravec.com/
Tony Lakatos (HU) – saxofon http://www.tonylakatos.com/Tony_Lakatos/WELCOME.html
Klaudius Kováč (SK) – klavír
Marián Ševčík (SK) – bicí nástroje
Tomáš Baroš (CZ) – kontrabas http://tomasbaros.com/

Foto: BMPR

Jdi na vrch