Snimek obrazovky 2022 07 27 114018

LUKÁŠ ORAVEC QUARTET feat TONY LAKATOS (HU) – 31.7. U kouřícího králíka

Lukáš Oravec Quartet vznikl v roce 2012 a má za sebou rozsáhlou řadu klubových a festivalových vystoupení po celé Evropě. Kvarteto získalo hlavní cenu v soutěži „Mladé tváře slovenského jazzu“ a také cenu za „výkon“ lídra kvarteta.

V roce 2013 vydali debutové album s názvem „Introducing Lukáš Oravec Quartet“, které získalo cenu ESPRIT 2013 za nejlepší slovenské album roku. V roce 2015 vydali druhé album „Piotrology“ a v roce 2016 třetí album kvarteta „Ali“, které bylo nominováno na cenu Radio Head Award 2017 a získalo cenu ESPRIT 2016 za nejlepší jazzové album roku.

LOQ ANIVERSARY TOUR VOL2 0

Lukáš Oravec vydává své bigbandové album „LIght Of Blue“, se kterým aktuálně převzal cenu Radio Heads Award za nejlepší album roku 2020. V roce 2021 kvartet vydá album „Movin‘ Spirit“, které získalo ocenění Radio_Head Awards a cenu ESPRIT za nejlepší slovenské jazzové album roku.

Kvartet spolupracoval s řadou hudebníků, včetně držitelů cen Grammy, jako jsou Bob Mintzer, Aaron Goldberg, Seamus Blake, Wayne Escoffery, Danny Grissett, Vincent Herring, Rick Margitza, Vincent Herring, Kálmán Oláh a mnoho dalších. Kvarteto také spolupracuje na rozsáhlém projektu s tělesy klasické hudby, Státním komorním orchestrem Žilina a Moravskou filharmonií, s nimiž vydává své nejnovější album.

„Lukáš Oravec je skvělý mladý trumpetista, který hraje a píše s velkým zápalem a kreativitou. Jeho hudba má osobitý zvuk, stejně jako jeho hra. On a hudebníci, kterými se Lukas obklopil, jsou silou, se kterou se musí počítat. Myslím, že si tuto nádhernou hudbu užijete stejně jako živé hraní kapely.“
BOB MINTZER

Tony Lakatos (HU) – saxofon

Pochází ze slavné maďarské hudebnické rodiny. Vystudoval Konzervatoř Bély Bartóka v Budapešti, kde v roce 1977 vyhrál celostátní jazzovou soutěž. V osmdesátých letech se přestěhoval do Německa, kde žije dodnes, a stal se sólistou Big Bandu HR Radio ve Frankfurtu.

Během svého života spolupracoval s mnoha světovými legendami, jako jsou Terri Lyne Carrington, Anthony Jackson, David Whitham, Peter O’Mara, Randy Bracker, George Mraz, Adam Nussbaum, Ron McClure a mnoho dalších.

Tony byl prvním maďarským hudebníkem, jehož alba byla zařazena do Top Ten amerického jazzového rádia Gavin Report. CD „Recycling“ z roku 1993, na kterém se podíleli Al Foster a Kirk Lightsey, se umístilo na 7. místě americké hitparády a následně se s albem „The News“ z roku 1994 dostalo na 4. místo americké hitparády. V roce 1997 vydává společně s Randym Brackerem album „Generation X“ a v roce 2002 podepisuje exkluzivní smlouvu se společností SKIP RECORDS.  Jako hudebník, ale také jako mentor procestoval celý svět.

LUKÁŠ ORAVEC QUARTET feat TONY LAKATOS (HU)

Lukáš Oravec (SK) – trubka http://www.lukasoravec.com/
Tony Lakatos (HU) – saxofon http://www.tonylakatos.com/Tony_Lakatos/WELCOME.html
Klaudius Kováč (SK) – klavír
Marián Ševčík (SK) – bicí nástroje
Tomáš Baroš (CZ) – kontrabas http://tomasbaros.com/

Foto: BMPR

Jdi na vrch
%d bloggers like this: