Amper 2018

Na veletrhu AMPER si na 3D tiskárně vytisknete i komiksové postavičky

Ruční termokameru, 3D tiskárnu, nejmodernější pájecí stanici nebo fair trade materiály předvedou odborníci na Mezinárodním veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení s názvem Amper.

Ten startuje 20. března na brněnském výstavišti. Lidé si tam mohou exponáty doslova osahat.

Termokamery pro odhalení úniků tepla

„Zájemci si vyzkoušejí například ruční termokameru, kterou propojíme přes Wi-Fi se speciální aplikací. To, co si vyfotí, si mohou rovnou poslat na sociální sítě nebo do e-mailu,“ řekl Bohdan Roule, expert Conrad Business Supplies.

Amper 2018Podle něj mají termokamery široké využití, umí odhalit úniky tepla a přispět ke snížení spotřeby energie. Pomohou majiteli identifikovat, kde nechtěně teče voda, a najdou i nežádoucí dutiny, jako jsou hnízda hlodavců ve stěnách.

„Lidé je používají i pro kontrolu klimatizace, funkčnosti domácích spotřebičů či teploty pro uskladnění a servírování potravin. Kromě domácností využívají termokamery v zemědělství, stavebnictví, stavebním inženýrství, stavebním dozoru a veřejné bezpečnosti,“ doplnil Roule.

Držák na mobil i otvírák na pivo je budoucnost na 3D tiskárně

Na 3D tiskárně RF100 XL si lze na stánku vytisknout třeba komiksové postavičky, držák na mobil, hrneček nebo otvírák na pivo. „Nebude trvat dlouho a 3D tiskárnu budou běžně používat i malé provozy, firmy i domácnosti. Tu naši napojíme na skener, a tak bude možné požadovaný objekt naskenovat a pak vytisknout, tedy udělat jeho repliku,“ říká Roule.

Jdi na vrch