Do Sbírky potravin darovali lidé v Jihomoravském kraji neuvěřitelných 12 tun zboží

Zákazníci Tesco opět prokázali neuvěřitelnou štědrost a solidaritu. Během Sbírky potravin, která se konala 23. listopadu, se ve 101 obchodech Tesco podařilo vysbírat celkem 97 tun potravin a drogerie pro lidi v nouzi. V Tesco Online nákupech pokračovala sbírka až do 3. prosince, tedy do Světového dne dárcovství. Lidé tak měli možnost darovat potraviny i online. Následně Tesco navýšilo dary svých zákazníků o 20 % v hotovosti a darovalo potravinovým bankám 900 000 korun na rozvoj jejich činnosti a podporu jejich provozu. V Jihomoravském kraji zákazníci Tesco darovali 12 tun zboží, z toho 1,2 tuny drogerie.

Dostat jídlo, ale také základní drogerii k těm, kteří to nejvíce potřebují, to bylo hlavním smyslem Sbírky potravin. Ta probíhala ve spolupráci s Českou federací potravinových bank a stejně jako na jaře bylo možné darovat potraviny i online. O sbírku je každoročně velký zájem, o čemž svědčí i celkové množství vysbíraných potravin a drogistického zboží, během Sbírky potravin se vybralo v obchodech Tesco téměř 97 tun zboží, což je více než čtvrtina z celkového množství 382 tun.

V Jihomoravském kraji putovalo neziskovým organizacím celkem 12 tun zboží, z toho necelých 1,2 tuny drogerie. K tomuto výsledku pomohlo také 197 dobrovolníků z celého Jihomoravského kraje, kteří po celou dobu sbírky vybírali od zákazníků potraviny a drogistické zboží, které chtěli darovat potřebným, a následně ho doručili Potravinové bance. V hypermarketu Tesco v Brně Králově Poli se vybralo druhé největší množství potravin a drogerie z celé České republiky, hned po prvním pražském Edenu, a to necelé 3 tuny.

Nejčastěji zákazníci darovali konzervy, dětskou výživu, polévky, trvanlivé mléko, olej, rýži a luštěniny, těstoviny nebo drogerii. Z 97 tun vybraného zboží z celé České republiky tvořilo 10 tun drogerie a 87 tun potraviny, ze kterého může být až 191 400 porcí jídla. Populární akci podpořila i řada známých osobností, do vršovického hypermarketu Tesco zavítala například moderátorka Míša Maurerová, herečka Míša Badinková nebo zpěvačka Linda Finková. Video na Sbírku potravin natáčela komička, moderátorka a performerka Adéla Elbel.

Zákazníci Tesco měli možnost ještě dodatečně podpořit Sbírku potravin prostřednictvím služby Tesco online nákupy, a až do 3. prosince zakoupit speciální Balíčky pomoci. Díky obrovské solidaritě zákazníků se online podařilo vybrat 2638 kilogramů trvanlivých potravin a drogerie v celkové hodnotě 151 200 korun.

„Sbírka potravin je už zavedenou akcí, proto mne velmi těší, že zájem zákazníků i našich kolegů o ni neutuchá. Osobně jsem se do ní také zapojil a bylo neuvěřitelné sledovat obrovský zápal a lidskou solidaritu, která celou sbírku provází. V součtu s jarní sbírkou se na našich obchodech podařilo nashromáždit úctyhodných 168 tun potravin a drogerie,“ říká Patrik Dojčinovič, výkonný ředitel společnosti Tesco v ČR.

Vybrané potraviny a drogerie zamířily prostřednictvím regionálních potravinových bank přímo do více než 700 odběratelských neziskových organizací, které pomáhají například opuštěným seniorům, matkám samoživitelkám, rodinám v krizi, lidem bez domova či lidem s psychickým a tělesným postižením.

Foto: Instagram Sbírka potravin

 

 

 

 

 

 

Jdi na vrch