pánské obleky

Jste připraveni na plesovou sezónu?

Plesová sezóna je v plném proudu! Jste ale na takovou slávu vůbec připraveni?

Plesová sezóna je v plném proudu a módní návrháři mají žně. Na společenské události, které vrcholí v zimě se připravuje snad každý. Jste si ale jistí, že víte, jak se správně obléct a chovat? Královnou či králem večera můžete být i bez zbytečných faux pas.

Společenská událost roku – ples

Ples je společenská událost, na které se chtějí všichni nejenom dobře pobavit, ale i seznámit se a především protančit celou noc. Někteří ale vůbec nevědí, jak se na takovou slávu pořádně připravit a vyvarovat se tak pořádnému trapasu. Mít na sobě ten správný model, je totiž základ.

Co si obleče muž?

Tmavý oblek, bílá košile a padnoucí kravata či motýlek jsou u mužů na plese samozřejmostí. Pokud vidíte na pozvánce Black-tie, jasně vám to hlásí, že si máte obléct smoking, bílou košili, motýlek a lakovky. Pokud dress code není na pozvánce určený, muži by si měli vzít oblek. Vybrat si můžete z černé nebo tmavě modré. Nechoďte ale na ples například v červené nebo žluté, mohlo by se totiž stát, že by vás tam ani nemuseli pustit.

Dámská róba

Ženy to mají už poněkud složitější. Na ples by si měly obléct společenské dlouhé šaty až ke kotníkům, lodičky s uzavřenou špičkou na úzkém podpatku a také punčochy. Barva je jen a jen na vás. Pokud zvolíte tradiční černou, nic tím nezkazíte. Ty odvážnější se můžou pustit klidně i do červené či výraznějších barev.

dlouhé plesové šatyMísto kabelky byste měly zvolit psaníčko a jako doplněk šperky. Ale nepřehánějte to, ať nejste ozdobená jako vánoční stromeček. Důležitý je ale samozřejmě také účes. Nezapomeňte se včas objednat u vaší kadeřnice, aby vám na hlavě vykouzlila takový, ve kterém se budete cítit co nejlépe a během večera vám nespadne.

56. ples hotelu International

Plesy jsou v této sezóně velkou událostí a jedním z nich je i 56. ples hotelu International Brno. „Festa Veneziana“ v duchu atraktivních benátských slavností odstartuje už 24.2.2018 v celé své kráse. A muži i ženy by neměli zapomenout na správný dress code. Nadšenci pro historii, divadlo a dobrou muziku si určitě přijdou na své. A škraboška či maska jsou základ.

A víte, jak se na takovém plese chovat? Hlavně si nedávejte na čas. Pokud přijdete na ples později, už jste si pořádně zavařili. Každý ples začíná předtančením, takže byste si měli hlídat čas. A navíc! První tanec patří komu jinému, než vaší partnerce. Dbejte na etiketu, nezívejte, nerozepínejte si knoflík u kalhot nebo košile a nezouvejte si boty.

Hlavně pohodlné oblečení

Měli byste mít na sobě pohodlné oblečení, protože na 56. plese hotelu International můžete protančit noc ve všech hotelových prostorách. A těšit se můžete i na výborné delikatesy. „Na plese nebudou chybět italské speciality, které se podávaly na benátských slavnostech,“ říká marketingový ředitel hotelu Michal Řičánek.

hotel International

Celým večerem plným zážitků a dokonalé zábavy bude provázet hvězda show Tvoje tvář má známý hlas Tomáš Matonoha. Těšit se můžete i na zpěvačkou Ewu Farnou, Leonu Machálkovou nebo kapelu Eddie Stoilow. Více informací na ples.hotelinternational.cz.

(red)

P-I-R-@-T ™ - První Internetový Reklamní @genT. V reklamě pracuji už přes 17 let v různých velkých i menších firmách, články jsem psal komerční pro iDNES i netradiční pro brněnský tisk. Poslední dobou, pár let, již jen on-line. Jsem reklamní a marketingový poradce. Dělám weby, které jsou vidět. Dělám SEO, které pomáhá. [ View all posts ]

Jdi na vrch