bratři Ebenové

Ve starobrněnském klášteře zahrají Bratři Ebenové. V Brně budou koncertovat po roce

Augustiniánský klášter se 24. června rozezní v rytmu folku a „ebenovského zvuku“. V rámci prvního ročníku Starobrněnských hudebních slavností si totiž od 19:30 návštěvníci mohou na živo poslechnout hravé a poetické písně Marka Ebena s bratry a doprovodnou kapelou.

Kromě nich tu také vystoupí Spirituál kvintet a hudební soubor Svítání skladatele a zpěváka Jiřího Fadrného.

Kryštof, Marek a David v Brně

Hudební skupinu Bratři Ebenové tvoří skuteční bratři Ebenové – Kryštof, Marek a David. V roce 2014 oslavili 30 let od vydání prvního alba Malé písně do tmy. Od svého otce skladatele Petra Ebena se jim dostalo klasického hudebního vzdělání, ale setkávali se také s folkem, jazzem a rockovou muzikou.

Tyto vlivy spojili s hraním na neobvyklé hudební nástroje a výjimečnými texty, a tímto přístupem se stali na české hudební scéně unikátními.

V Brně budou Bratři Ebenové po roce

Kapela více koncertuje až v současnosti, po úspěchu s albem Já na tom dělám z roku 2002. Na kontě už mají pět alb, poslední album Čas holin vyšlo v roce 2014.

Natočili také koncertní DVD Ebeni v zahradě, nahráli hudbu pro novou sérii večerníčků Mach a Šebestová, pro pohádkové CD Pohádky bratří Grimmů, několik audioknih (Muž, který sázel stromy, Adventní kalendář) a složili také hudbu k seriálu České televize Poste Restante. V Brně budou koncertovat po roce.

Starobrněnské hudební slavnosti

Starobrněnské hudební slavnosti organizuje zakladatel hudebního souboru Svítání Jiří Fadrný. Starobrněnský klášter se tak 23. a 24. června promění v úžasné koncertní místo a návštěvníci se navíc dostanou do krásných prostor baziliky a na nádherné nádvoří kláštera.

Na festivalu vystoupí Svítání s hostující harfenistkou, vokalisty a baskytaristou.

Vstupenky v síti Ticketportal a TIC

„Podobný festival jsme v Brně zatím neměli. Věřím, že návštěvníci budou spokojeni a odnesou si domů krásné hudební zážitky,“ řekl organizátor festivalu Jiří Fadrný. Předprodej vstupenek na tento jedinečný koncert v síti Ticketportal a TIC.

Jdi na vrch