Maratonci

Maraton na podporu lidí s roztroušenou sklerózou

Desítky lidí z Brna a okolí si zítra nazují tenisky, oblečou sportovní oděv a vyrazí do Lázeňského a relaxačního centra Rašínova a Dětského centra TJ Sokol Brno 1. Startuje tady totiž Maraton s roztroušenou sklerózou (MaRS).

Sportu chtiví účastníci akce se připojí k dalším stovkám lidí po celé republice, kteří se rozhodli podpořit nemocné a účastní se 24hodinového cvičebního programu.

Účastnit se může kdokoliv

Cvičebního maratonu se kromě nemocných účastní jejich rodiny, přátelé, kolegové, terapeuti, lékaři. Vstupné je dobrovolné a výtěžek poputuje na sportovní aktivity a nákup speciálních rehabilitačních pomůcek pro nemocné, na které zdravotní pojišťovny nepřispívají.

V Brně začnou lidé cvičit v Dětském centru TJ Sokol Brno 1 na ulici Kounicova v pátek 2. března od 18 do 24 hodin. Pokračovat budou v sobotu 3. března na stejném místě od 10 do 18 hodin a kromě toho v Lázeňském a relaxačním centru na ulici Rašínova v sobotu od 10 do 17 hodin.

Nadační fond IMPULS

Akci už posedmé pořádá Nadační fond IMPULS společně s Roskou Brno-město a spolkem Lokomoce.

MaRS upozorňuje nejenom na samotnou nemoc, ale především na to, že pohyb pacientům prospívá. „Díky moderním biologickým lékům se pacienti často cítí dobře a kvůli jiným aktivitám cvičit nestíhají nebo zapomínají. U roztroušené sklerózy je však pravidelný pohyb naprosto klíčový pro jejich budoucí stav,“ vysvětluje MUDr. Michal Dufek z MS Centra při Neurologické klinice FN u sv. Anny.

„Společně se zdravým životním stylem a včasnou biologickou léčbou totiž zásadně oddaluje vzplanutí nemoci a mírní její příznaky. Akce jako MaRS jsou velmi záslužné, protože podporují aktivní pohyb a všeobecnou osvětu o nemoci,“ dodává Dufek. V Jihomoravském kraji lékaři evidují přes 2000 lidí s roztroušenou sklerózou (RS).

Do maratonu se letos zapojí 33 měst z celé republiky i zahraničí.

Redakce

Zprávy redaktorů [ View all posts ]

Jdi na vrch