Brno budovy

10 milionů dá Brno do dopravního značení a úprav u škol a školek

Ředitelé základních škol a představitelé městských částí Brna se snaží zvyšovat bezpečnost dětí u vzdělávacích zařízení.  Na úpravy dopravního značení a na větší stavební zásahy použili loni 800 000 korun.

Ukázalo se však, že tato částka je nedostačující. Letos proto vyčlenilo město z rozpočtu deset milionů korun. „K bezpečnější cestě dětí do školy je stále co zlepšovat. Chceme slyšet nápady od ředitelů škol a od zástupců městských částí, kteří dané lokality znají nejlépe,“ řekl náměstek primátora Petr Hladík.

základní školy v Brně„Když se shodnou na nějakém opatření, předají svůj požadavek k zařazení do projektu magistrátního odboru školství, mládeže a tělovýchovy. Ten to projedná s odborem dopravy a rozumné společné dílo se obvykle může uskutečnit,“ dodal Hladík.

42 návrhů na zlepšení dopravní situace u škol

Město řeší v tomto projektu nyní 42 podnětů. Z toho 25 požaduje změny dopravního značení a 17 návrhů se zaměřilo na stavební úpravy. Všechny návrhy projednávají magistrátní úředníci s Policií ČR. Nové dopravní značení u škol dle místních návrhů se uskuteční v únoru.

U stavebních úprav připravují radniční pracovníci zadání veřejných zakázek.

(vž)

Jdi na vrch