Brněnská radnice

V brněnských školách je nyní místo pro 24 nových ředitelů

Rada JMK vyhlásila 24 konkurzních řízení na místa nových ředitelů školských zařízení. Řadě dosavadních šéfů škol vyprší koncem července šestileté funkční období. Pár jich jde do důchodu, jiní ředitelovat dál už nechtějí a jednoho sesadila z funkce Ústřední školní inspekce.

Radní potvrdili ve funkci pro nadcházejících šest let dosavadních 95 ředitelů školských zařízení, jejichž zřizovatel je Jihomoravský kraj.

ZŠ Kamínky Brno Nový Lískovec

185 škol v Jihomoravském kraji

Má celkově 185 škol a školských zařízení. Ředitelé zbývajících 121 z nich budou obhajovat svůj post nebo své křeslo předají nástupci v nadcházejících dvou letech.

Hodnocení ředitelů

K jejich hodnocení využívá komise například podněty školních rad, výroční zprávy příspěvkové organizace za každý rok a pravidelné autoevaluace práce ředitele.

Česká školní inspekce

Také k jejich hodnocení využívá inspekční zprávy a protokoly České školní inspekce, výsledky kontrol pracovníky krajského úřadu, výsledky šetření stížností, hodnocení práce ředitele a vize do budoucna zpracovaná pro potřebu hodnocení.

(red)

P-I-R-@-T ™ - První Internetový Reklamní @genT. V reklamě pracuji už přes 17 let v různých velkých i menších firmách, články jsem psal komerční pro iDNES i netradiční pro brněnský tisk. Poslední dobou, pár let, již jen on-line. Jsem reklamní a marketingový poradce. Dělám weby, které jsou vidět. Dělám SEO, které pomáhá. [ View all posts ]

Jdi na vrch