Alkohol a sex

Když je muž v náladě, žena už se válí pod stolem, říká sexuolog Radim Uzel

Víno a sex: „Když je muž v náladě, žena už se válí pod stolem“, řekl sexuolog Radim Uzel

Víno a sex

To jsou hojně diskutovaná témata. Víno se sexem totiž souvisí v pozitivní smyslu. To znamená, že víno zlepšuje sexuální funkci jak u muže, tak u ženy. U muže jde o erekční pohotovost – ztopoření pohlavního údu a u ženy vyvrcholení. Konzumace vína ale musí být pravidelná a vína nesmí být mnoho. Jak to s vínem a sexem je, vysvětlil v Zámeckém divadle na Valtických vinných trzích uznávaný sexuolog doktor Radim Uzel.

Víno sbližuje

Víno je sbližovací droga, ale také záleží, kolik toho vypijete. Člověk může vypít i tolik vína, že pak nemá chuť vůbec na nic. „Snášenlivost je individuální a člověk by měl vědět, kolik vydrží. Ženy mají toleranci vůči alkoholu poměrně nižší. U muže se alkohol odbourává rychleji, u ženy pomaleji,“ vysvětluje doktor Radim Uzel. Když se žena snaží udržet s mužem v pití alkoholu krok, tak když on je v té nejlepší náladě, ona už je opilá pod stolem.

Víno pomůže s odhozením zábran

Lidé pijí víno pro to, aby měli větší odvahu a shodily zábrany. Po vypití alkoholu najednou vzniknou i páry, které by to střízlivé ani nenapadlo. „Po každém alkoholu nám přijde protějšek krásnější, protože alkohol jako sbližovací droga funguje jak po vypití piva, tak tvrdého alkoholu či vína,“ řekl doktor Radim Uzel. Co se týče účinku a chuti na sex, není mezi červeným a bílým vínem žádný rozdíl.

Riziko při pití alkoholu?

S pitím alkoholu ale přichází i určitá rizika. „Klesá sexuální obezřetnost, a to je třeba si uvědomit. Jde o nechtěné těhotenství a sexuálně přenosné nemoci. To už není moc veselé, ale je důležité na to upozornit,“ řekl.

Sexuální rituály a víno historicky

Alkohol konzumovali už dávní předkové, a to zejména při sexuálních rituálech. „Konzumace alkoholu při sexuálních rituálech je stará tisíce let. Dokonce byla popisována už ve starém Římě, i Egypťané tuto zmínku zanechali v hieroglyfech,“ řekl sexuolog Uzel s tím, že konzumace vína zvyšuje sexuální požitek.

Nemít chuť na sex? I to jde

Může si člověk dát víno a prostě nemít chuť na sex? Ano! „Jsou mezi námi lidé sexuálně vášniví, kteří mají chuť na sex i bez vína a existují i lidé sexuálně chladní a frigidní, kteří ať zkonzumují cokoliv, tak je ten sex nebaví. Nedá se nic dělat, takové už nás příroda stvořila. Sexuální dispozice jsou každému člověku naděleny už při narození. Takže se s tím do jisté míry musíme smířit. Není to žádná nemoc ani úchylka, je to jen odlišná kvantitativní dispozice,“ uzavřel doktor Radim Uzel.

Zprávy redaktorů [ View all posts ]

Jdi na vrch