Valtické vinné trhy 2018

Na Valtických vinných trzích se o víkendu lámaly rekordy a ochutnávalo přes 700 vzorků vína

Přesvědčit se o znamenitosti oceněných vzorků měli příležitost všichni milovníci vinného moku 11. a 12. května v reprezentativních prostorách jízdárny a dvora Zámku Valtice na Valtických vinných trzích. Lahodná vína a slunečné počasí přilákalo téměř 6000 návštěvníků.

Rekord byl překonán

Dokonce se podařilo i překonat rekord z roku 2016, kdy si medailovým vínem hromadně přiťuklo 555 návštěvníků. „Letos si vínem přiťuklo 556 návštěvníků,“ řekl šťastný organizátor akce David Šťastný.

Výtěžek z dražby půjde na nemocnou dívku

Valtické vinné trhy 2018
Mike Volařík, předseda představenstva Volarik Capital, Miloš Holík, ředitel Vinařství Golguz v Hlohovci, David Šťastný Chateau Valtice, organizátor Valtických vinných trhů

Návštěvníky opět čekal velmi nabitý program. V pátek 11.5. se uskutečnila jako každý rok charitativní dražba vín šampionů z minulých ročníků.

Vydražila se tři vína šampionů předcházejících ročníků. Nejstarší víno bylo z roku 2003 – dohromady se vína vydražila za více než 84 tisíc korun.

Částka poputuje na charitativní účely pro nemocnou dívku, pro kterou to bude velké překvapení. Také se předávala ocenění nejlepším vinařům.

Šampionem je…

„Radost je o to větší, že jsme šampiona získali s tradiční odrůdou, která se na Moravě pěstuje vůbec nejvíc na světě. Víno zrálo téměř dva roky v barikových sudech v zámeckém sklepě. Šampióna jsme získali po 17 letech,“ uvedl David Šťastný z Château Valtice.

„Valtické vinné trhy jsou i pro nás Wimbledon mezi výstavami, je to jedna ze soutěží, které se každý rok velmi rádi zúčastňujeme. Velice si ceníme každé vyhrané medaile. Co se týče letošního vítězství, tak jsme byli malinko překvapeni a na druhou stranu strašně potěšeni, protože ty naše Vlašáky si to zalouží už jenom podle naší nejprestižnější tratě, kde rostou.

Valtické vinné trhy 2018
Marek Šťastný, organizátor Valtických vinných trhů, Zdeněk Tréšek, výkonný ředitel Vinařství Volařík, Eliška Becková z Vinařství Volařík

Vína děláme opravdu s láskou a podle toho chutnají,“ řekla Eliška Becková z Vinařství Volařík z Mikulova.

„Pro nás ocenění znamená velmi mnoho, protože získat ve Valticích zlatou medaili je velká čest. Máme šest zlatých a šampióna a to jsme opravdu nečekali. Valtické vinné trhy vnímáme jako nejprestižnější soutěž nejen na Moravě, ale i v celé Evropě. Rádi se sem vracíme a určitě tu nejsem naposledy,“ řekl Miloš Holík z vinařství Golguz z Hlohovce.

Víno a sex

Nově si v sobotu 12. května účastníci vychutnali v Zámeckém divadle přednášku doktora Radima Uzla a Davida Šťastného na téma Víno a Sex. „Konzumace menšího množství alkoholu, tudíž i vína, nám dovoluje v sexu experimentovat. A díky vínu ženy lépe dosáhnou orgasmu, to je vědecky dokázáno. Dříve se za to ženy styděly, ale dnes jsou na to hrdé,“ je přesvědčen uznávaný sexuolog Radim Uzel, který publikum v divadle pobavil i několika historkami ze života a přiznal, že se svojí manželkou Helenou je 51 let. O přednášku byl opravdu obrovský zájem.

Hrála i cimbálka

Tento svátek vína a nejstarší vinařskou přehlídku doprovázela i cimbálová muzika Musica Moravica, která hrála návštěvníkům k vínu ve vinařské stodole, dechová hudba Leškovanka a kapela THE TEACHERS. V jízdárně si návštěvníci užili také cimbálovou muziku Slovácko, Vergariovce, Vladimíra Beneše Notečka i Folklorní soubor Pentlu.

Ochutnávalo se více než 700 vzorků

Valtické vinné trhy 2018
Zdeněk Tréšek, výkonný ředitel Vinařství Volařík, Mike Volařík, předseda představenstva Volarik Capital, Eliška Becková z Vinařství Volařík, David Šťastný, organizátor Valtických vinných trhů

Na letošním 51. ročníku Valtických vinných trhů měli návštěvníci možnost ochutnat 708 vzorků nejlepších vín z 128 vinařství z Čech, Moravy, Slovenska i Rakouska.

V nabídce byli samozřejmě i letošní šampióni – v bílých vínech Ryzlink vlašský ročník 2016 z vinařství Volařík Mikulov, v červených vínech Svatovavřinecké Château Valtice ročník 2015 a ze zahraničních Rulandské bílé z vinařství Golguz v Hlohovci ročník 2017.

Zprávy redaktorů [ View all posts ]

Jdi na vrch
%d bloggers like this: