Levhart Brno Zoo

Dva noví levharti v Brně. A jsou to…

V listopadu narozená mláďata levharta cejlonského dobře prospívají a rostou jako z vody. Při první veterinární prohlídce jsme zjistili, že se jedná o samce a samici.

„Matka Nayana se o oba potomky vzorně stará. Malý samec váží 2,18 kilogramu, samička má jen o něco méně, přesně 2,1 kilogramu. Jsme na ně nesmírně hrdí a dělají nám opravdu radost. Tu má také koordinátor záchovného programu, který nám pogratuloval k chovatelskému úspěchu,“ řekla kurátorka chovu savců v Zoo Brno Dorota Gremlicová.

Levhartí mláďata jsou zdravá

Levhart Brno ZooMláďata dostala od veterináře vitamíny, odčervení a čip. Za zhruba dva týdny bude následovat ještě přeočkování. Dvojčata jsou se svou matkou stále ve vnitřní ubikaci.

Návštěvníkům se s největší pravděpodobností představí na jaře, až povyrostou a bude tepleji.

Levhartí dvojčata

Malí levharti se narodili 21. listopadu 2017. Poslední úspěšný odchov tohoto poddruhu zaznamenala Zoo Brno v roce 2000. Od té doby se na Mniší hoře vystřídalo celkem devět levhartů, ale až samice Nayana a samec Daan vytvořili stabilní a harmonický pár.

Daan se narodil 19. září 2011 v Burgers’ Zoo v nizozemském Arnhemu. Do jihomoravské metropole dorazil 25. února 2013. Samice Nayana přijela pět dnů před Daanem z bratislavské zoo, kde se narodila 24. června 2011.

(red)

Levhart Brno Zoo Levhart Brno Zoo

P-I-R-@-T ™ - První Internetový Reklamní @genT. V reklamě pracuji už přes 17 let v různých velkých i menších firmách, články jsem psal komerční pro iDNES i netradiční pro brněnský tisk. Poslední dobou, pár let, již jen on-line. Jsem reklamní a marketingový poradce. Dělám weby, které jsou vidět. Dělám SEO, které pomáhá. [ View all posts ]

Jdi na vrch