Lev

Lvi a lední medvědi v ZOO

Lvíčata se narodila 29. prosince, první přišlo na svět v 19:53, druhé ve 23:55. Obě pijí a samice Kivu se o ně stará. Pohlaví mláďat neznáme.

Stále ale ještě trvá kritické období, takže nemáme vyhráno a není jisté, zda přežijí. První odchovy jsou nesmírně těžké a není možné odhadnout, jak dopadnou. Poslední narození lvů se v Zoo Brno datuje do roku 1993.

Lví máma Kivu a táta Lolek

Lev a lvicePro Kivu je to první zkušenost s porodem a starostí o potomky, o které se teprve učí pečovat. Necháme plně na ní, aby se vše naučila a osvojila si mateřské instinkty.

Pro nás je nesmírně cenné už to, že víme, že se samice Kivu a samec Lolek úspěšně pářili a že mohou mít mláďata.

Samice lva konžského (Panthera leo bleyenberghi) Kivu se narodila 12. 10. 2012 v portugalském Lisabonu. Do Zoo Brno přijela 11. 7. 2017 z ústecké zoo.

Lolek na Mniší horu přicestoval přesně o týden později z polského Gdaňsku, kde se také 14. 7. 2015 narodil.

Lední medvědi

lední medvědiCo se týče ledních medvědů, tak ti dostali speciální hračky určené přímo pro velké šelmy. Jsou vyrobené z tvrzeného plastu, jsou odolné proti prokousnutí a pokud se s nimi něco stane, tak se nerozbijí na malé nebezpečné části.

Pochopitelně jsou také zdravotně nezávadné. Kromě ledních medvědů jsme podobné enrichmentové prvky dali také tygřici Satu, lvům (video Lolek a míč) nebo vari černobílým.

Všechny jsou nakoupené z veřejné sbírky, kam může přispívat každý zájemce a fanoušek Zoo Brno. Číslo účtu je 256993800/0300.

V podstatě se tak jednalo o vánoční dárky od návštěvníků.

Text, foto a video: Zoo Brno

 

P-I-R-@-T ™ - První Internetový Reklamní @genT. V reklamě pracuji už přes 17 let v různých velkých i menších firmách, články jsem psal komerční pro iDNES i netradiční pro brněnský tisk. Poslední dobou, pár let, již jen on-line. Jsem reklamní a marketingový poradce. Dělám weby, které jsou vidět. Dělám SEO, které pomáhá. [ View all posts ]

Jdi na vrch