Velký test autosedaček: Britax Römer opět boduje

Prestižní magazín dTest se na podzim zaměřil na autosedačky. Důkladným testováním prošlo dvanáct modelů z různých kategorií. Nejlepší hodnocení opět získaly autosedačky německé značky Britax Römer.

Bezpečnost především

Autosedačky Britax Römer porotu oslnily především bezpečností. Jako jednu z nejbezpečnějších autosedaček na trhu v kategorii pro děti od jednoho do čtyř let redakce označila autosedačku Swingfix M i-Size (76%, hodnocení dobře). V kategorii do 18 měsíců si první příčku rozdělily tři modely, dva z nich jsou z dílny Britax Römer.

Jedná se o autosedačky Britax Römer Baby-Safe 2 i-Size v kombinaci se základnou i-Size (76%, hodnocení dobře, 9580 Kč) a i-Size Flex (76%, hodnocení dobře, 9490 Kč). Z dalších značek pak získala stejně vysoké hodnocení pouze autosedačka Joie i-Level (76%, hodnocení dobře, 6790 Kč). 

Testuje se v Německu

“Autosedačky Britax Römer patří dlouhodobě mezi nejbezpečnější na trhu. Je to především díky důslednému testování při vývoji všech modelů, které probíhá přímo v Německu v sídle firmy. Jsme rádi, že to potvrzují i tuzemské a zahraniční nezávislé testy,” vyjádřil se k výsledkům Lukáš Fiala, spolumajitel firmy Baby Direkt, která je výhradním distributorem produktů Britax Römer pro Českou a Slovenskou republiku.

Jak testování probíhá si můžete přečíst v reportáži přímo z nového crashtestového střediska Britax Römer v Německém Leipheimu. Autosedačky Britax Römer v letošním roce získaly skvělé hodnocení a první příčky v mnoha kategoriích také v testování největší automobilové asociace v Evropě ADAC. 

Jaké jsou nejlépe hodnocené modely?

Swingfix M i-Size

Sedačka SWINGFIX M i-SIZE je vhodná pro děti od 61 do 105 cm (3 měsíce až 4 roky). Díky tomu, že je napevno umístěná v isofixové základně, se nemusíte bát, že byste autosedačku v autě špatně připoutali. Základna vám díky bezpečnostní signalizaci nedovolí udělat chybu.

Otáčení sedačky o 90° vám usnadní i připoutání dítěte, bez problémů můžete zkontrolovat, zda jste pás správně dopnuli. Kromě bezpečnostních vlastností ohromila autosedačka porotu dTestu, ale také porotu ADACu svým moderním designem. Jízda s touto autosedačkou tak není jen bezpečná, ale i stylová.

Baby-Safe 2 i-Size 

BABY-SAFE2 i-SIZE byla navržena tak, aby vyhověla nové bezpečnostní normě ECE R129 (i-Size) a je vhodná pro novorozence a děti do 15 měsíců nebo 83 cm výšky. Dětská autosedačka je vybavena vložkou pro novorozence, která zajistí dodatečnou ochranu a pohltí energii v případě nárazu.

Vložka může být odstraněna a hlavová opěrka lze přizpůsobit tak, aby poskytla více prostoru rostoucímu dítěti. BABY-SAFE2 i-SIZE je vybavena patentovanou technologií polohy vleže, která je stejně bezpečná jako vzpřímená poloha v sedě.

Díky FLEX BASE BABY-SAFE i-SIZE můžete polohu vleže ještě více přizpůsobit potřebám dítěte.

Zprávy redaktorů [ View all posts ]

Jdi na vrch