Tesco darovalo hygienické balíčky pro maminky a miminka do FN Brno

Dětské plenky, vlhčené ubrousky či speciální balíčky se vzorky kosmetiky určené pro péči o miminka v praktickém cestovním balení. To vše darovalo Tesco 150 000 českých maminek, aby jim pomohlo v průběhu prvních dnů a týdnů po narození děťátka. Maminky si tak mohly samy vyzkoušet oblíbené výrobky privátní značky Tesco Fred & Flo.

„Darováním balíčků jsme chtěli pomoci a zároveň i potěšit maminky v prvních dnech a týdnech po narození miminka, protože chápeme, že právě toto období patří k těm nejnáročnějším. Uvědomujeme si, že rodičovství přináší mnoho radosti, ale také je pro maminky výzvou. A proto jim chceme situaci usnadnit, jak jen je to možné. Naše oblíbená řada kvalitních produktů Fred & Flo byla vyvinuta tak, aby maminkám přinesla vše, co potřebují – od plenek, toaletních potřeb, vlhčených ubrousků až po užitečné příslušenství pro maminku i miminko. Těší nás, že české maminky si výrobky Fred & Flo oblíbily a v obchodech Tesco je vyhledávají stále častěji,“ říká Lenka Kučerová, manažerka vlastní značky Tesco Fred&Flo.

Gynekologové rozdali v tomto roce více než 100 tisíc balíčků se vzorky kosmetiky Fred & Flo pro péči o miminka, které jsou vhodné i na cestování.

Plenky vlastní značky Tesca Fred & Flo mohlo využít za posledních 12 měsíců ve dvou  desítkách porodnicích v Česku více než 30 tisíc maminek.

V nejbližších měsících si budou moci maminky v Česku také zadarmo vyzkoušet oblíbené vlhčené ubrousky Fred & Flo. Tesco připravilo pro maminky více než 50 tisíc balení vlhčených ubrousků v rámci distribuce balíčků Happy Baby do gynekologických ambulancí.

„Ve FN Brno se narodí více jak 6000 novorozenců ročně. Velmi jsme uvítali pomoc Tesca, které nám dodává jednorázové pleny Fred & Flo. Používáme je jak u donošených, tak lehce nedonošených novorozenců. Pokožka narozeného miminka je vystavena mnoha faktorům, které mohou vyvolat u dítěte alergii. Je třeba při péči volit uvážlivě materiály či kosmetiku, které jsou v přímém kontaktu s kůží. U plenek Fred & Flo jsme se s nepříznivou reakcí na pokožce nesetkali. Dar je nejen velkou finanční pomocí, ale i dobrým tipem, pomocí při výběru, pro mámy narozených dětí alespoň pro úplný začátek. Vlhčené ubrousky značky Fred & Flo obsahují přirozené výtažky z aloe vera a heřmánku. V nabídce jsou i ekologičtější verze s obsahem olivového oleje a vitamínem E na uklidnění dětské pokožky ze 100% přírodní bavlny. Ubrousky jsou vyrobené ze 100% přírodních vláken, bavlny a viskózy. Jsou dostatečně jemné pro dětskou pokožku novorozenců a mají vyvážené pH. V nabídce Fred & Flo najdou zákazníci Tesca například i výrobky určené pro mimořádně citlivou pokožku,“ řekla Pavla Opálková, vrchní sestra NO FN Brno.

Plenky Fred & Flo přinášejí speciální tříkanálkovou technologii pro udržení komfortního sucha v plence, která dokáže rychle odstranit vlhkost a zabránit jejímu zadržování na jednom místě. Navíc plenky ve verzi Premium poskytnou až 12hodinovou absorpční ochranu. Disponují také indikátorem vlhkosti a materiálem hedvábným na dotek.

Jdi na vrch