Během Letní potravinové sbírky Tesco darovali zákazníci v JMK téměř 5 000 porcí jídla

Během Letní potravinové sbírky Tesco se vybralo 18 tun potravin a drogistického zboží. Zákazníci měli možnost darovat potraviny a drogerii ve 147 obchodech Tesco po celé České republice až do 29. srpna. Následně mohli až do 3. září darovat online prostřednictvím služby Tesco Online nákupy. V Jihomoravském kraji zákazníci darovali přes 2 tuny potravin, což představuje téměř 5 000 porcí jídla.

Letní Potravinová sbírka Tesco opět ukázala velkou vlnu solidarity mezi lidmi. Celkově se vybralo za čtyřtýdenní sbírku 18 tun potravin a drogistického zboží, ze kterých bude možné připravit téměř 43 000 porcí jídla. V Jihomoravském kraji zákazníci darovali až 2 tuny potravin, což představuje téměř 5000 porcí jídla.

Darované potraviny a drogerie jsou nyní přímo distribuovány prostřednictvím regionálních potravinových bank do více než 800 odběratelských neziskových organizací, které pomáhají například opuštěným seniorům, matkám samoživitelkám, rodinám v krizi, lidem bez domova či lidem s psychickým nebo tělesným postižením.

„Velmi si vážíme daru každého jednotlivého zákazníka. Stejně tak děkujeme našim kolegům z Tesca za jejich podporu sbírky. V neposlední řadě chceme poděkovat našim partnerům z potravinových bank a dalším charitativním organizacím. Díky jejich zapojení jsou darované produkty bezpečně a rychle distribuovány těm, kteří to nejvíce potřebují,“ dodává Katarína Navrátilová, generální ředitelka Tesco pro ČR.

„Výsledek Letní potravinové sbírky v obchodech TESCO mě velmi příjemně překvapil. Je naprosto senzační, že v době prázdnin a dovolených lidé darovali takové množství potravin a drogerie pro potřebné. Věřím, že malý potravinový dar se v naší zemi brzy stane samozřejmou součástí velkých nákupů,” říká Pavel Kosorin, ředitel Potravinové banky pro Jihomoravský kraj.

Společnost Tesco si uvědomuje, že lidem v nouzi je potřeba pomáhat dlouhodobě. Proto nadále pokračuje v každodenním darování potravinových přebytků potřebným. Například za uplynulý rok darovalo Tesco potravinovým bankám na podporu potřebným 1 364 tun potravin. Mimořádná letní potravinová sbírka navazuje na tradici pravidelných potravinových sbírek, do kterých se Tesco již 8 let zapojuje v celé České republice, a pomáhá tak poskytnout potraviny těm, kteří se ocitli v tíživé životní situaci. Celonárodní potravinová sbírka se do obchodů Tesco v České republice vrátí opět 20. listopadu.

Více informací o Sbírce potravin naleznete na stránkách: https://itesco.cz/sbirka-potravin/

Foto: Tesco

Jdi na vrch