První dětský hospic v ČR Dům pro Julii podporuje rodiče pečující o handicapované děti

BRNO – Když odchází blízký člověk, je těžké se s tím smířit. Není ale nic horšího, než když přijde nenadálé vážné onemocnění dítěte a rodiče se musí vypořádat s mnoha tíživými faktory jako je vztek, strach a obava z toho, jak vše zvládne. V těchto obtížných situacích rodičům pomůže vznik terénní odlehčovací služby. Případná výhra v projektu Tesco Vy rozhodujete, my pomáháme by byla pro Dům pro Julii další podporou.

„Terénní odlehčovací služba nabídne možnost rodičům si odpočinout od náročné péče. Navíc sociální pracovník pomůže v orientaci, řešení a ve správních řízeních úřadů a institucí. Rodiče pak budou mít prostor na odpočinek, na rozvíjení partnerských vztahů či na aktivní trávení času se svými ostatními potomky,“ řekla zakladatelka Domu pro Julii Radka Vernerová.

Málokdo si uvědomuje, že péče o těžce nemocné dítě je práce na 24 hodin denně bez ohledu na osobní život rodičů či sourozenců. Díky možnosti svěřit dítě do péče odlehčovací služby bude moci rodič žít nějaký čas bez omezení péčí o nemocného a investovat tolik vzácný čas do fungování rodiny, udržení partnerských vztahů nebo do opomíjených zdravých sourozenců.

„Srdcem našeho projektu je domov, útočiště, klidné a přátelské zázemí pro naše pacienty a jejich rodiny. Najít takový pozemek a zbudovat na něm areál hospice, který by splňoval všechny naše představy a potřeby rodin, není jednoduché. Velmi nákladné je i vybavení hospice a následný provoz,“ dodala Vernerová, která právě proto přihlásila Dům pro Julii do projektu Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“.

 

Jdi na vrch