Velodrom starý Brno

Velodrom Favoritu u Výstaviště končí. Nový bude postavený v Brně Komárově

Kdysi věhlasný Velodrom Favorit na brněnském výstavišti v majetku města končí svoji kariéru.  Čeká jej bourání a uvolněnou plochu použije město ke stavbě nové víceúčelové sportovní a jiné haly.

Než se tak stane, město musí postavit Favoritu náhradou nový cyklistický stadion ve své jižní části v Brně – Komárově. Přesum velodromu do Komárova dostal konkrétnější podobu, když brněnští radní vybrali společnost s. r. o. Arch. Design ke zpracování technické studie pro jeho stavbu za nabídnutou nejnižší cenu bezmála dva miliony korun.

Nový velodrom Favoritu

Velodrom Brno nový 2020Vzniknout má ve sportovním areálu při ulici Hněvkovského. Všechna sportoviště, která společnost Arch. Design v r. 2008 v územní studii pro lokalitu Hněvkovského vypracovala, již stojí a fungují – kromě velodromu. K jeho stavbě nyní zpracuje tatáž firma i potřebnou technickou studii.

Nový velodrom bude plně zastřešen s dřevěnou dráhou o délce 250 m, která odpovídá parametrům mezinárodní federace UCI pro pořádání mezinárodních soutěží. Kapacita nového sportoviště bude 2000 diváků.

Začíná se v roce 2019

Do konce roku bude vypsáno výběrové zřízení na zhotovitele stavby, který bude vybrán v prvním čtvrtletí roku 2019. Samotná stavba je pak plánována na roky 2019 až 2021.

Zprávy redaktorů [ View all posts ]

Jdi na vrch