Krevní skupiny

Zhubněte podle krevní skupiny. Stačí mít ten správný jídelníček!

Obezita. To je strašák, který trápí snad každého z nás. Když ztloustneme pár kilo, snažíme se opět co nejrychleji zhubnout. Většinou marně. A nemůžeme přijít na to, proč tomu tak je.

Věděli jste, že se dát hubnout i podle krevní skupiny? Pokud ji znáte, stačí změnit jídelníček a kila půjdou dolů.

Krevní skupina, která nám koluje v žilách vždy nějakým způsobem ovlivňuje funkci našeho metabolismu. A pokud víme, jakou skupinu máme, tak se podle toho můžeme zařídit. Pokud se vyvarujeme určitým potravinám, a naopak jiné zařadíme do našeho jídelníčku, máme vyhráno.

Krevní skupina 0

Lidé s touto krevní skupinou mají hubnutí snad nejsložitější. Jejich metabolismus je pomalejší a jsou náchylnější na onemocnění štítné žlázy a slinivky. Také mají sklony k artritidě. Jejich tělo ale dokáže zpracovat více masa než u ostatních krevních skupin. Pokud se vám zhubnout nedaří, zajděte si ke svému lékaři. Předepíše vám lék, po kterém vás nebudou honit chutě.

Libové maso ano

Nulkám stačí, když se vyvarují tukům a smaženému. Zařaďte do vašeho jídelníčku více ryb a libové maso, ale také mléčné výrobky. Naopak se vyvarujte obilovin.

Co jíst: zelenina, ovoce, čaje, maso, ryby, mořské plody, bílkoviny, rýže, luštěniny a zeleninové šťávy, dýňová semínka, rajčata

Co nejíst: káva, černý čaj, jahody, zelí, brambory, obiloviny, kukuřice, olivy, ocet, skořice, houby, ořechy, pomeranče

Krevní skupina A

Lidem, kteří mají krevní skupinu A svědčí zejména strava vegetariánská. Takže jsou přesným opakem krevní skupiny 0. Pokud chcete zhubnout, omezte tedy maso a uzeniny. Zařaďte si do jídelníčku hodně zeleniny. Máte totiž velmi pomalý trávicí systém a vaše tělo totiž špatně stravuje živočišné produkty, takže i mléčné výrobky či vejce.

Zaměřte se více na luštěniny a sójové produkty. Vyvarujte se také potravinám, které vás budou zahleňovat a používejte rostlinný olej. Nezapomeňte, že s hubnutím vám může pomoct i váš lékař!

Co jíst: ovoce – především ananas, zelenina, rostlinný olej, zelené čaje, sója, víno, káva, obiloviny, těstoviny, maso a ryby pouze v malém množství

Co nejíst: maso, uzeniny, mléčné výrobky, tuky, kečup, majonéza, černý čaj, brambory, zelí, banány, fazole, pšenice

Krevní skupina B

Velkým strašákem krevních skupin B je mouka. Té se vyvarujte, jak jen to půjde. Obsahuje totiž lepek, který zpomaluje váš metabolismus. Ze svého jídelníčku byste měli vyřadit i ořechy a kukuřici. Jíst ale můžete maso i mléčné výrobky. U zeleniny se zaměřte zejména na tu zelenou.

Co jíst: jehněčí maso, zvěřina, králičí maso, červené maso, mléčné výrobky, vejce, zelenina – především ta zelená, ovoce, čaj, káva, pivo, víno, ovocné a zeleninové šťávy

Co nejíst: vepřové maso, kuřecí maso, mořské plody, ořechy, kukuřici, pečivo, obiloviny, luštěniny, kečup, jablka

Krevní skupina AB

Lidé, kteří mají krevní skupiny AB by měli jíst kombinovanou stravu. Tedy rostlinnou kombinovat s tou živočišnou. Do vašeho jídelníčku byste měli zařadit vajíčka, luštěniny, libové maso, mléčné výrobky a potraviny rostlinného původu. Vyhýbejte se tučnému jídlu a pšenici.

Nesvědčí vám ale ani hovězí či vepřové maso. Více informací o tom, jak zhubnout, se dozvíte na webu www.nebuduobezni.cz.

Co jíst: mléčné výrobky, vejce, ořechy, tofu, zeleninu, ovoce, luštěniny ryby, králičí, krůtí a jehněčí maso, káva, zelený čaj, zeleninové a ovocné šťávy

Co nejíst: mořské plody, červené maso, banány, papriky, ředkvičky, pšenice, kukuřice, plísňové sýry, kečup

(red)

P-I-R-@-T ™ - První Internetový Reklamní @genT. V reklamě pracuji už přes 17 let v různých velkých i menších firmách, články jsem psal komerční pro iDNES i netradiční pro brněnský tisk. Poslední dobou, pár let, již jen on-line. Jsem reklamní a marketingový poradce. Dělám weby, které jsou vidět. Dělám SEO, které pomáhá. [ View all posts ]

Jdi na vrch