Brno bez bariér

Město Brno chce být více bezbariérové

Město Brno odstraní postupně bariérová místa ve veřejném prostoru. Tedy překážky, které brání pohybu maminkám s kočárky, vozíčkářům a vůbec těžko pohyblivým lidem. Na tiskové konferenci to uvedl první náměstek brněnského primátora Petr Hladík.

Uvedl, že před rokem vznikl poradní sbor rady města pro bezbariérové Brno. Sbírá návrhy či podněty a vytvořil akční plán pro letošní konkrétní bezbariérové úpravy. Některé si vyžádají rozsáhlejší stavební úpravy a tím i investiční náklady.

2018 – začnou úpravy křižovatek na bezbariérové

Brno bezbariérové
Ilustrační foto

Třeba letos začnou úpravy tramvajové zastávky Bělohorská (u městské spalovny) s dlouhými prudkými sjezdy po špatném betonu, které jsou třeba při náledí nebo ve sněhu pro kočárkáře či vozíčkáře nesjízdné.

Do bezbariérové podoby nechá město letos upravit křižovatku ulic Koliště – Dornych – Křenová, dále na Malinovského a Šilingrově náměstí nebo v Divadelní a Benešově ulici.

Na odstraňování bariér město letos vyčlenilo z rozpočtu 10 milionů korun. Větších stavebních úprav má letos naplánováno sedm. Podněty k bezbariérovým úpravám ve městě sbírá poradní sbor na adrese: bariery@brno.cz.

Jdi na vrch