Klášter

Svítání ve Starobrněnském klášteře na dalším ročníku Noci kostelů

1400 chrámů, kaplí a modliteben bude dnes večer a v noci otevřeno na dalším ročníku Noci kostelů. Návštěvníci si užijí koncerty, přednášky i komentované prohlídky bohoslužebných prostor.

Ve Starobrněnském klášteře bude mít vystoupení i hudební soubor Svítání, který bude zářit i na Starobrněnských hudebních slavnostech.

Noc kostelů

Zakladatel, zpěvák a skladatel Jiří Fadrný vystoupí dnes večer ve 21:00 hodin se svým hudebním souborem Svítání na dalším ročníku Noci kostelů v krásném prostřední Starobrněnského kláštera na Mendlově náměstí. „Koncertovat v prostředí augustiniánského kláštera a baziliky je opravdový zážitek. Proto jsem se také rozhodl zorganizovat Starobrněnské hudební slavnosti. Na tomto krásném místě budou spolu se Svítáním koncertovat i Bratři Ebenové a Spirituál kvintet,“ řekl zakladatel Svítání Jiří Fadrný. Spirituál kvintet a Bratry Ebeny všichni moc dobře znají. Ale hudební soubor Svítání už méně.

Svítání

Svítání je hudební uskupení, které vzniklo v roce 1997. Soubor prošel různými stylovými fázemi, získal nejedno ocenění a vydal 10 alb. Svítání koncertovalo například se Štěpánem Rakem, Věrou Martinovou a opakovaně také se Spirituál kvintetem.

Autorský repertoár vlastních písní a skladeb prezentuje nejen v kapelní podobě, ale také v symfonickém provedení. Například ve spolupráci s orchestrem Konzervatoře Brno, Pardubickou komorní filharmonií či v nedávné době opět s Filharmonií Hradec Králové. Navíc Jiří Fadrný zhudebnil verše bývalého jihomoravského hejtmana Stanislava Juránka a sestavil z nich nové album souboru Svítání.

Starobrněnské hudební slavnosti 23. a 24. června

„Současný styl Svítání lze charakterizovat jako jedinečnou hudební kompozici, ve které se mísí vlivy jihomoravské melodiky, klasické hudby i ozvěny rockové dravosti. Hlavní síla souboru spočívá v propracovaných vícehlasých vokálech a profesionálním hudebním provedení,“ řekl Jiří Fadrný.

Nyní zakladatel hudebního souboru Svítání Jiří Fadrný organizuje Starobrněnské hudební slavnosti. Starobrněnský klášter se tak 23. a 24. června promění v úžasné koncertní místo, kde vystoupí Bratři Ebenové, Spirituál kvintet a Svítání. Na Starobrněnských hudebních slavnostech vystoupí Svítání s hostující harfenistkou, vokalisty a baskytaristou. Předprodej vstupenek na jedinečný koncert v síti Ticketportal a TIC.

Zprávy redaktorů [ View all posts ]

Jdi na vrch