ZŠ Kamínky Brno Nový Lískovec

Město Brno pomůže rodičům budoucích prvňáčků

Ke správnému výměru základní školy pro budoucího prvňáčka potřebují rodiče získat dostatek informací. Vedení města Brna proto pro ně připravilo na 15. a 16. února ve Středisku volného času v parku Lužánky veletrh základních škol z území jihomoravské metropole.

V březnu pak pro rodiče nadcházejících prvňáčků i semináře vedené pedagogickými odborníky.

základní školy v BrněVloni se semináře setkaly s velkým zájmem posluchačů, kteří si vyžádali seminář navíc. „Trefily se do témat, které rodiče nejvíce zajímaly. Letos je zaměříme na prevenci školní neúspěšnosti a připravenosti dětí na 1. třídu ZŠ (1. března), dále na školní zralost dítěte (7. března) a konečně na problematiku nadaných a talentovaných dětí v 1. třídě (12. března),“ uvedl 1. náměstek brněnského primátora Petr Hladík.

Seminář pro pedagogické pracovníky

Zájemci o seminář se mají registrovat na http://materskeskoly.brno.cz v sekci host. Přihlašovací jméno a heslo dostanou rodiče na nástěnce v každé školce nebo ho dostanou e-mailem od vedení mateřské školy. Zápis do základních škol bude od 1. do 30. dubna, přesné termíny si stanovují školy samy. Magistrátní úsek školství spravuje webovou stránku https://zapisdozs.brno.cz s bližšími informacemi a termíny zápisů do všech škol.

Do prvních tříd půjde 4000 dětí

Hladík přiblížil, že v Brně půjde do 1. tříd ZŠ 4000 dětí. Kapacita ZŠ je dostatečná, všechny se snaží ji rozšířit. Největší přístavba se rozběhne okamžitě jakmile poleví mrazy ve Vejrostově ulici v Brně-Bystrci. Tato ZŠ si zatím půjčila třídy v sousedním gymnáziu. Další přístavby či rozšiřování ZŠ se dějí v městských částech Komín, Žebětín, Chrlice, Tuřany a v jiných brněnských okrajových čtvrtích.

Největší přetlak poptávky nad kapacitou základní školy je v Bakalově ulici a na Úvozu, protože jsou dobré – hodnotil náměstek Hladík.
(vž)

Jdi na vrch
%d bloggers like this: