Nové sanitky pro Brno

Jihomoravská záchranka omladila vozový park

Deset moderních sanitních vozů Mercedes Benz Sprinter převzali v Brně jihomoravští záchranáři. Novou techniku v hodnotě 26,7 milionu Kč dostala Zdravotnická záchranná služba od svého zřizovatele, Jihomoravského kraje.

Sanitky se po slavnostním předání rozjely k užívání do sedmi okresů regionu, kde nahradí nejstarší vozy.

Nové sanitky pro záchranáře

Nové sanitky pro BrnoZdravotnická záchranná služba JmK má v ostrém provozu 73 sanitek, včetně záložních. Nová auta omladí část vozového parku záchranářů. Nahradí vozy, které mají najeto kolem 250 000 až 390 000 kilometrů a jejichž údržba je už velmi složitá a nákladná.

Tři z nich si jihomoravští záchranáři ponechají pro výuku jízdy v extrémních podmínkách  na polygonech. Další mohou sloužit na předváděcích akcích a při zravotnických asistencích.

O zbylých vyřazených vozech rozhodne zřizovatel. Pravděpodobně je nabídne dalším krajským zařízením, například ústavům sociální péče.

Nové typy sanitek

Nové sanitky pro BrnoNový typ sanitek umožňuje mimojiné řádné zajištění chodu motoru opuštěného a uzamčeného vozidla tak, že v něm udržuje za mrazů uvnitř teplotní komfort, zatímco záchranáři zatím zasahují mimo vůz.

Sanitka má například tempomat k udržování zvolené rychlosti nabo speedtronic k přepnuttí do režimu omezení nejvyšší rychlosti.

Posádky pracují s vylepšenými nositky a zádržným systémem zdravotnického vybavení.
(vž)

Nové sanitky pro Brno Nové sanitky pro Brno Nové sanitky pro Brno

Foto – Václav Žalud

Jdi na vrch