Iberica

Ibérica – festival kultury Latinské a Jižní Ameriky v Brně

Festival iberoamerické kultury Ibérica přiveze do Brna na přelomu června a července atmosféru Pyrenejského ostrova i Latinské a Jižní Ameriky. Od 27. června do 1. července nabídne spontánní fiestu s hudbou, tancem a pochutinami na Staré radnici, oblíbené tvůrčí dílny či filmovou přehlídku.

Letošní Ibériku zahájí koncert kytarového dua Cortés & Gallardo v aule JAMU. José María Gallardo reprezentuje svět klasické kytary a Miguel Angel Cortés naopak přichází z prostředí flamenkové dynastie Los Cortés.

Galakoncert na nádvoří Špilberku

IbericaNejvětší hvězdy 15. ročníku se pak představí při galakoncertu pod širým nebem na nádvoří Špilberku, který se uskuteční 29. června. Publikum se může těšit na dva koncerty fenomenálních umělců.

Sergio de Lope patří bezesporu k nejlepším flamenkovým flétnistům a jeho kapela složená z virtuózních hráčů bude mít mezi sebou i skvělou flamenkovou tanečnici Gemu Moneo.

Vycházející hvězda kytarového nebe Paco León dokázal i přes své mládí nadchnout publikum v mnoha zemích svojí spontánní a brilantní hrou. V Brně zahraje se svým triem a stejně jako v případě Sergia de Lopeho se bude jednat o českou premiéru.

Podrobný program a vstupenky na galakoncert jsou k dispozici na webu www.iberica.cz, vstupenky lze zakoupit také v síti Ticketportal a v tradičních předprodejích.

Workshopy a dílny

„Tradiční součástí festivalu budou mistrovské workshopy a tvůrčí dílny. Tedy kurzy pro začátečníky i pokročilé tanečníky či hudebníky,“ vysvětlila koordinátorka tvůrčích dílen Maria Cristina Roa.

Nabídka tvůrčích dílen, které se uskuteční uprostřed největšího brněnského parku ve Středisku volného času Lužánky zahrnuje lekce flamenka, latinských tanců, tanga či bachaty. Muzikanti si přijdou na své při lekcích hry na cajón, flamenkovou kytaru či ikonické kastaněty.

Kurzy povedou oblíbení lektoři z předchozích ročníků jako Alvaro Vargas, Virginia Delgado, Blanca Perdiguer, Dario Piga, Zulay Fonseca nebo David Pérez.

Doprovodný program festivalu Ibérica

Doprovodný program nabídne gastronomickou přehlídku na Staré radnici doplněnou hudebními a tanečními vystoupeními. Chybět nebude projekce španělské a iberoamerické kinematografie v Tiskovém a informačním centru Brno v Radnické ulici.

Po jedenácti úspěšných ročnících v Boskovicích se přesunuly hlavní aktivity Ibériky do Brna s rozsáhlejšími možnostmi.  Půvdně se orientoval na kulturu Iberského poloostrova. Pak rozšířil svůj záběr na všechny španělsky či portugalsky mluvící země světa a stal se tak festivalem iberoamerických kultur.

Jdi na vrch
%d bloggers like this: