Zdravotní sestry

Zdravotní sestry pracující v Brně budou mít zajištěné bydlení od města

Brněnské nemocnice  shánějí kvalifikovaný personál, hlavně zdravotní sestry. Město pro ně chystá sdílené byty sester a byty pro lékaře ze vzdálených krajů či ze zahraničí.

Radní města dali souhlas s podnájmem dvou bytů v České a Beethovenově ulici. „Přibudou k bytu v Masarykově ulici, který téměř rok obývají čtyři sestřičky z městské Úrazové nemocnice.

Na začátek bydlení pro osm sester, brzy dalších dvacet bytů

porodniceNyní najde bydlení dalších osm zdravotních sester brněnských nemocnic. Dalších dvacet bytů je v různé fázi oprav nebo příprav na stavební práce.

Většina z nich by měla být hotová do konce letošního roku,“ komentoval první náměstek primátora Petr Hladík.

Bydlení v centru Brna

Opravuje se pět bytů bytů v Údolní, Jánské a Křenové ulici. U dalších čtyř bytů v Kobližné začnou opravy v nadcházejících týdnech.  Zbylé prázdné vesměs velké byty se začnou přestavovat poté, co město vybere zhotovitele, nebo dle zájmu nemocnic.

Na opravy bytů v projektu sdíleného bydlení pro nemocnice má pro letošní rok 19,5 milionu Kč z Fondu bytové výstavby.

Zesnulá Brňanka darovala byt zoologické zahradě

Loni zesnulá Brňanka uvedla ve své závěti jako dědice svého majetku Zoo Brno. Ta díky tomu získala mimo jiné byt na Lesné. Využije ho jako služební byt pro studenty na praxích nebo pracovní návštěvy.

Brněnská zoo mohla své hosty ubytovat dosud ve třech pokojích umístěných nad prodejnou upomínkových předmětů v Centru služeb.

Jdi na vrch