Brno Žebětín

Bystrc, Žebětín a Kohoutovice propojí dvoukilometrová stezka

Vyznavači cyklistiky a turistiky se mohou těšit na novou stezku. Propojí brněnské městské části  Bystrc, Žebětín a Kohoutovice.

Nová cyklistická stezka

Cyklistická stezka má vést od křižovatky ulice Kohoutovická s komunikací vedoucí k penzionu Eliot až po současnou cestu k oboře Holedná. Tato trasa bude mít  delku 2,2 kilometru. Poslouží aktivnímu odpočinku.

Brno Žebětín a KohoutoviceTaké proto, že projekt zahrnuje možnost výsadby stromové aleje, bezpečnostní průzkum mostu pod Starou dálnicí a návrh vytvoření vstupní brány do obory Holedná. Projekt má být připraven do konce letošního roku.

Obchvat Žebětína

Více než 4500 žebětínským obyvatelům zpříjemní přepravu východní obchvat obce. Samospráva už schválila první etapu tohoto investičního záměru. Ten se bude stavět v úseku od křížku u odbočky z ulice Kohoutovická k chatám po křižovatku ulic Hostislavova a Chrpova včetně kruhového objezdu.

Obchvatem se vyvede automobilová a tranzitní doprava, zlepší se bezpečnost a sníží hluk. Projektová dokumentace na cyklostezku bude stát 700 000 korun. Východní obchvat Žebětína vyjde na asi 83 milionů korun.

Letos bude obchvat vyprojektován a radnice začne vyjednávat o výkupech potřebných pozemků.

Jdi na vrch