Hasičský speciál

Na brněnském letišti budou mít lidé větší komfort a bezpečí

Do větší bezpečnosti a komfortu cestujících investovalo v uplynulých měsících 30 milionů korun Letiště Brno poté, co se jeho provozovatel stal součástí skupiny Acclade. Dalších 10 milionů korun věnovalo do stavebních prací. Část těchto investic podporuje Státní fond dopravní infrastruktury z programu na ochranu letišť.

Nový náklaďák pro hasiče na letišti

Hasičský zásahový vůzSpeciálně vybavený nákladní automobil pro letištní hasiče  Rosenbauer Panther pokřtil v pondělí 9. dubna  hejtman Bohumil Šimek. Automobil i se stavbou  garáže stál 10 milionů korun.

Větší kapacita pasové kontroly pro cestující mimo Schengenský prostor i nové účinnější rentgeny zavazadel a detektory omamných látek si vyžádalo dalších 20 milionů korun.

Nové oplocení a 3D panely

Hejtman BrnaMezi největší investiční akce patří nové oplocení okolo přistávací a vzletové dráhy a souvisejících pojezdových drah moderními 3D panely dle aktuálních bezpečnostních požadavků. Finance jsou připravené také na rozšíření parkoviště před terminálem a na vybudování nové moderní infrastruktury letiště, včetně páteřních rozvodů vody a plynu. Uvnitř letištní haly je inovovaná klimatizace a vzduchotechnika jak ve veřejných prostorách, tak v zázemí.

Nový tahač letadel

Letiště koupilo také kryté mobilní nástupní schody k letadlům, do  letištního autoparku přibyl nový tahač letadel, který zvládne odtlačit i větší bizjety.

Prvořadý cíl Jihomoravského kraje je dlouhodobý rozvoj leteckých linek a rozšiřování pravidelných leteckých spojů do dalších atraktivních destinací, což se zatím nepovedlo, snad od příštího kalendářního roku se cestující dočkají nových destinací.

Odlety do Evropy i Afriky

Hasičský zásahový vůzLetiště Brno-Tuřany ročně odbavuje bezmála půl milionu cestujících a téměř 4000 tun nákladu. V letní sezóně létají turisté z Brna hojně do Řecka, Bulharska, Egypta a zpět.

Foto – Václav Žalud

Jdi na vrch