Hasiči

Která hasičská jednotka a Sbor dobrovolných hasičů je nejlepší?

Až do 15. července může veřejnost přihlásit nejlepší hasičské jednotky i Sbory dobrovolných hasičů v už osmém ročníku veřejné ankety. Lze přihlašovat ty jednotky a sbory, které si to zaslouží za zásahy v terénu nebo za osvětově-výchovnou činnost ve školách  či  jinde na veřejnosti.

Přihlášky jednotek a sborů SDH pak posoudí a ohodnotí odborná komise. Finalisté ankety dostanou v listopadu prestižní skleněnou zásahovou přilbu od českých sklářů a k rozdělení celkových 2,4 milionu korun od partnerů ankety na pořízení svého nového zásahového vybavení.

Pořadatelé navštíví 50 hasičských akcí

„Díky partnerům můžeme ocenit 15 nejprofesionálněji provedených zásahů jednotek obcí a 15 příkladných a motivačních akcí sborů dobrovolných hasičů,“ zdůraznil při startu letošního ročníku ankety generální ředitel HZS ČR genmjr. Drahoslav Ryba.

Od dubna do srpna pořadatelé navštíví přes 50 akcí dobrovolných hasičů po celé ČR. Na těchto putovních „Roadshow s Českým Impulsem“ je možné seznámit se na stánku Ankety s podrobnými informacemi a prohlédnout si některé z věcných cen.

Seznam míst je dostupný na webových stránkách ankety www.adhr.cz

Logo ankety Dobrovolní hasiči rokuDobrovolní hasiči obcí, kteří jsou na dědinách obvykle neocenitelní pomocníci starosty a hlavní organizátor místního společenského dění, se v letošním jubilejním roce založení československého státu připojí ke slavnostnímu vysazování slovanských lip republiky.

Třeba v Jihomoravském kraji organizují hejtmanští zastupitelé sto slavností s výsadbou stovky lip s místním příběhem a připomínkou místních zasloužilých osobností.

 Foto – archiv

Zprávy redaktorů [ View all posts ]

Jdi na vrch