Znojmo vinobraní

Znojemské historické vinobraní můžete navštívit od 14. do 16.září

Znojemské historické vinobraní, které se letos uskuteční ve dnech od 14. do 16. září 2018, přinese oblíbené historické i hudební scény, odpočinkové zóny, kvalitní víno a gastronomii nebo třeba sběratelské mince. Návštěvníci budou svědky pochodu římských legií, který promítne letošní komponovaný ohňostroj.

Největší svátek vína u nás nabídne program pro všechny věkové kategorie a milovníky hudebních žánrů na třinácti scénách. V letošním třídenním programu se opět mohou vydat do Středověké krčmy např. na vařený vepřový ovar, zelnou polévku, smažené kapří kousky nebo trhanec s marmeládou.

Výstava na Znojemském hradě

Zájmu se těší i scéna v Sále předků na Znojemském hradě – Víno všemi smysly. „Pro velký zájem návštěvníků jsme se rozhodli tuto scénu protáhnout na dva dny konání Znojemského historické vinobraní.

Netradičně poznávat víno tak budou moci kromě soboty už i v pátek,“ objasnil František Koudela, ředitel Znojemské Besedy. Zachovány budou i hojně využívané odpočinkové zóny a oddechový nedělní program.

Nedělní program

Znojmo vinobraní„Nedělní program je zaměřen hlavně na historické stánkaře, lidé si tak mohou nakoupit jejich výrobky již v klidnější atmosféře. I celý program na Václavském náměstí bude v relaxačním duchu,“ doplnil Koudela.

Odpočinková zóna v ulici Přemyslovců bude patřit Laufenu – letošnímu partneru vinobraní, který slaví výročí 140 let založení keramických závodů JIKA.

V prodeji je právě druhá vlna zlevněných vstupenek. Za cenu 350 Kč je možné koupit dvoudenní permanentku až do konce srpna. Nedělní program zůstává i nadále zdarma.

Zlato a stříbro mezi lid

Znojmo vinobraníI letos bude královská družina rozhazovat během průvodu stříbrné a zlaté mince. Ty zlaté mohou šťastní chytači vyměnit za vstupenku na Znojemské historické vinobraní.

Těm, kterým se mince nepovede ulovit, nabídneme mince stříbrné v Turistickém informačním centru na Obrokové ulici po celou dobu konání vinobraní. Motivem mincí se stala turistická novinka města Znojma pro letošní rok – Hradební opevnění.

Zprávy redaktorů [ View all posts ]

Jdi na vrch