Bazar ČKD

Zaměstnanci skupiny ČEZ darovali šatstvo a obuv

Průvanem v šatníku podpořili dobročinné bazary a  obchody regionálních neziskových organizací zaměstnanci skupiny ČEZ. Darovali šatstvo a obuv jedenácti neziskovým organizacím. Z 1626 tun vybraného oblečení to bylo 200 kg oděvů v Jaderné elektrárně Dukovany.

Také spoustu obuvi a módních doplňků pro neziskové organizace z Třebíče: Vrátka, Oblastní charitu Třebíč a Míša & Míša.

Bazar ČKDProstory zasedací místnosti útvaru komunikace v JE Dukovany zaplnily během několika dnů pytle plné šatstva, obuvi a módních doplňků vyřazených z šatníků zaměstnanců. Charitativní sbírka s názvem Průvan v šatníku se uskutečnila na podporu neziskových organizací Vrátka, Míša & Míša a Oblastní charita Třebíč.

„Z Dukovan jsme dostali spoustu krásných kousků, které obohatily sortiment našeho Bazárku. Děkujeme zároveň za podporu služeb sociální rehabilitace na Třebíčsku,“ řekla Pavla Kavanová, pracovnice v sociálních službách zodpovědná za provoz Bazárku pod organizací Vrátka Třebíč.

Bylo třeba protřídit šatníky

„Protřídit šatník a nepotřebné kousky věnovat neziskovým organizacím je ten nejjednodušší způsob pomoci, ke které se může přidat každý z nás. Osobně pak ještě doporučuji obchůdky zmíněných organizací navštívit.

Radost z nákupu originálních kousků je zde násobena pomocí dobré věci a milým chováním prodávajících“, uvedla členka představenstva Skupiny ČEZ Michaela Chaloupková.

ČEZ podporuje neziskovky v regionu

Skupina ČEZ a její elektrárny v regionech  podporují neziskové organizace ve svém okolí finančně i prostřednictvím podpory jejich zaměstnanců. Již tradičními se staly různé charitativní sbírkové akce či velikonoční a vánoční trhy, při kterých organizace nabízí své výrobky.

Bazar ČKDNeméně významná je přímá pomoc při tzv. dobrovolnických dnech, které ČEZ pro své zaměstnance organizuje. Letos se na Vysočině a jižní Moravě uskuteční 13. a 14. června. Dalším prvkem pomoci se staly tzv. „charitativní snídaně,“ při kterých si zaměstnanci elektráren zakupují produkty chráněných pracovišť regionu.

V elektrárně Dukovany jsou tyto netradiční snídaně, které se konají jedenkrát měsíčně velmi oblíbené.

Foto – ČEZ

Jdi na vrch