tlustí lidé

Chcete zhubnout a chybí vám pevná vůle? Poraďte se se svým lékařem

„Vyděsil jsem se, když jsem viděl velkou tlustou zrůdu v kabince,“ říká Radoslav, kterému v hubnutí brání práce a manželka! Jak bojuje s obezitou?

Obezita a nadváha straší snad všechny Čechy. Ale jen málokdo se s tím rozhodne něco udělat. Většinou se totiž smíříme s tím, jak vypadáme a pokud nemáme nějaké výraznější zdravotní problémy, nic s tím neděláme. Ředitel Radoslav Klepáč trpí obezitou větší část svého života. Zkusil snad vše a popral se i s jojo efektem. Ale pořád se nevzdává. I přes to, že mu v hubnutí brání práce a manželka.

Je důležité si přiznat, že jste obézní

cvičeníŘeditel Radoslav Klepáč si dlouho nechtěl přiznat, že má problémy s obezitou. Taktně ho na to upozornili až ostatní. Když šel jednou v obchodním centru do převlékací kabinky a uviděl se ve všech třech zrcadlech, vyděsil se. A došlo mu, že má opravdu velký problém.

„Otočil jsem se a zjistil, že za mnou stojí obrovská tlustá zrůda,“ říká Radoslav, který sebekriticky přiznává, že větší část života zápasí s nadváhou. A dostihly ho i zdravotní problémy. Tak se rozhodl, že prostě musí za každou cenu shodit. Jeho cíl byl jasný: Dostat se pod sto kilo a do fyzické kondice.

Důležitá je změna jídelníčku

ovoce jídloNejen, že změnil jídelníček a úplně vysadil pečivo, ale vyrazil i do posilovny. Byl přesvědčený o tom, že musí za každou cenu zhubnout a rozhodl se pro to udělat cokoliv. A tak se šel poradit i se svým lékařem. Ten mu předepsal lék, díky kterému ho přestaly honit chutě a na jídlo už tak často nemyslel.

Radoslavovi se líbilo, že na něj doktor dohlíží. Stydět se sám před sebou prý není problém, ale stydět se před doktorem? Tak to v žádném případě!

Léky na hubnutí

Zároveň ho ale po dobrání prvního plata začal bolet žaludek. Když se vám tohle stane, tak se poraďte se svým lékařem, který vám řekne, jak máte dávku upravit. Radoslav se ale nevzdal a bojoval dál.

Nejvíc se mu za život podařilo zhubnou 10 kilo. Jak sám říká, má hodně dětí a s každou manželkou vždy přibral a pak se mu nabraná kila horko těžko potila. Nyní je Radoslav ve fázi hubnutí a pomáhá mu k tomu jeho vlastní motivace. „Kupodivu se po vysazení léku nedostavila větší žravost,“ směje se Radoslav. /hub.201.2018.brno/

Motivace k hubnutí je důležitá

I když to tedy nemá vůbec jednoduché. Má na čas velmi náročnou práci a manželka mu doma vyvařuje, jak jen to jde. Takže podporu v ní skoro nemá. Kolikrát se musí bránit, aby nic nevařila a raději udělala salát. Nyní zatím zhubl 5 kilo, ale motivaci k hubnutí má pořád dále. Jeho cílem je shodit aspoň ještě 8 až 10 kilogramů. A jde to opravdu v jakémkoliv věku. Více se dozvíte na www.nebuduobezni.cz.

(red)

Jdi na vrch