Traktor Zetor

Brněnský traktor Zetor Utilix poprvé předvedli v Poznani

Značka Zetor Brno vůbec poprvé představila světu nový traktor Utilix na mezinárodní výstavě Polagra Premiery 2018. Ta v neděli skončila v polské Poznani.

Další premiéru na polském trhu měl Zetor Major HS 80 v novém designu. Návštěvníci obdivovali brněnské traktory napříč produktovým portfoliem značky.

„Účast na takové mezinárodní výstavě je skvělá příležitost, jak ukázat novinky. Letos jsme si pro návštěvníky připravili prezentaci nových strojů v novém designu.“ uvedl Arkadiusz Fułek, ředitel Zetor Polska.

Menší traktory na lehčí práce

Traktor ZetorUvedením nových modelů se čtyřválcovými motory s výkony pod 50 koní jako je Utilix vstupuje značka Zetor do nového sektoru trhu, kde doposud nefigurovala. Tyto menší stroje najdou uplatnění v komunálních službách, při lehčích zemních pracích, v pěstitelství a zahradnictví.

A díky své obratnost se traktory skvělé hodí také při práci ve stájích a jiných omezených prostorech. „Představením traktorů z nižší výkonnostní třídy reaguje firma na poptávku od uživatelů,“ uvedl Arkadiusz Fułek

Předvedení na výstavě v Polsku

„Na největší a nejznámější výstavě v Polsku ukázala, že se svými traktory je schopna pokrýt potřeby všech od nejmenších zemědělců a pěstitelů po velké podniky. A to v zemědělství, komunálních službách nebo při údržbě zeleně,” dodal Fułek.

Traktory ZETOR se vyrábí stále v Brně

Výrobní kapacita je soustředěna v Brně-Líšni a v současnosti společnost zaměstnává asi 650 osob v Brně a dalších 100 v zahraničí. Zde je Zetor zastoupen šesti dceřinými společnostmi (afilacemi) ve Velké Británii, Francii, Německu, Polsku, Severní Americe a v Indii.

Z celkové produkce jde 85 % na export. Vedle ČR a SK patří mezi tradiční trhy Polsko, Litva, Irsko, Německo, Velká Británie, Francie anebo USA.
(vž)

Foto – Zetor Tractors

Jdi na vrch