Klášter Augustiánů

Starobrněnské hudební slavnosti – nový festival, jenž nemá obdoby

Předposlední červnový víkend se augustiniánský klášter na Mendlově náměstí stane místem plným hudebních zážitků. První ročník Starobrněnských hudebních slavností organizuje skladatel, zpěvák a zakladatel skupiny Svítání Jiří Fadrný.

Spiritual kvintet, bratři Ebenové i Svítání

23. a 24. června se milovníci hudby mohou těšit na Spirituál kvintet, bratry Ebeny i hudební soubor Svítání. „Podobná akce v Brně chybí, ještě tu nebyla,“ řekl Fadrný.

Koncert u významné sochy Johanna Gregora Mendela

Koncert zahájí 1. místostarostka městské části Brno-střed Michaela Dumbrovská. „Starobrněnské hudební slavnosti se uskuteční v historických prostorách, které pro Brňany a nejenom pro ně hodně znamenají. Genius loci kláštera, kde působil světoznámý vědec a zakladatel genetiky Johann Gregor Mendel, dodá akci specifickou atmosféru.“

Festival, který nemá obdoby

Návštěvníci se navíc dostanou do krásných prostor baziliky a na nádherné nádvoří kláštera. „Podobný festival jsme v Brně zatím neměli. Věřím, že návštěvníci budou spokojeni a odnesou si domů krásné hudební zážitky,“ řekl první náměstek primátora města Brna Petr Hladík.

Svítání založil v 25 letech

Skladatel Jiří Fadrný má za sebou dlouhou hudební dráhu, spolupracoval s mnohými umělci a symfonickými orchestry. Soubor Svítání založil, když mu bylo pětadvacet let a je autorem většiny skladeb.

Vstupenky od 23. dubna v síti Ticketportal

Prodej vstupenek na tento jedinečný festival bude zahájen už 23. dubna.

Zprávy redaktorů [ View all posts ]

Jdi na vrch