Gymnasia Cantant Orlová

Nejlepší gymnaziální pěvecké sbory z ČR soutěží v Brně

Více než 500 mladých zpěváků ze 17 gymnaziálních pěveckých sborů v ČR přijede 19. dubna do Brna. Ve čtvrtek tam začne třídenní finále XXIV. ročníku hodnocené přehlídky gymnaziálních pěveckých sborů Gymnasia Cantant.

Přihlásilo se 36 gymnaziálních sborů

Dorazí například sbory z gymnázií v Liberci, Praze, Vlašském Meziříčí, Českých Budějovicích, Chomutově, Jihlavě, Znojmě, Orlové a dalších míst. Zpěváci si museli cestu do Brna vybojovat v regionálních kolech Gymnasia Cantant v březnu v Praze, Brně a Orlové. Konkurence byla velká, letos se do regionálních kol přihlásilo rekordních 36 gymnaziálních sborů.

Jediná v ČR

Přehlídka Gymnasia Cantant je jediná svého druhu v ČR. Za léta jejího konání se jí zúčastnilo na 5200 zpívajících gymnazistů a mnozí z nich se do Brna po letech vracejí jako zakladatelé a pedagogové nově vzniklých pěveckých sborů.

Gymnazisty čeká 5 koncertů

V brněnském finále od 19. do 21. dubna 2018 s udílením cen je čeká pět koncertů a doprovodné akce:

Zahajovací koncert Sbory sborům se uskuteční ve čtvrtek 19. dubna od 19:05 hodin v novém společenském sále Úřadu městské části Brno – Maloměřice, Selská 66.

Soutěžní vystoupení v koncertním sále Konventu Milosrdných bratří na Vídeňské 7 se bude konat v pátek 20. dubna od 10:00 do 15:30 hodin.

Společné vystoupení všech 500 zpěváků na nádvoří Staré radnice v sobotu 21. dubna od 9:30 hodin. Pěvecké sbory zde mimo jiné zazpívají novou skladbu Zpěv pro brněnského draka, kterou společně nacvičí v pátek večer. S malou nadsázkou lze říci, že tak v Brně zazpívá největší gymnaziální pěvecký sbor na světě. Poté se sbory za zpěvu a průvodem vydají ulicemi Brna do Besedního domu.

Závěrečný galaprogram s vyhlášením výsledků v Besedním domě v sobotu 21. dubna od 10:00 hodin.

Jdi na vrch