První den antigenního testování ve FN Brno v číslech

FN Brno má za sebou první den antigenního testování veřejnosti a zájem byl velký. Dokázali vytvořit  velkou kapacitu, díky tomu, že zrušili jedno stěrové místo pro pěší a zaměstnance. Denní plánovaná maxima byla 528 stěrů, stěrové místo tak dokázalo odebrat rekordních 556 vzorků. Z toho bylo 51 testovaných lidí pozitivních. 
„Patříme mezi výjimky ve vyhodnocování antigenních testů. Kvůli větší přesnosti a komfortu zaznamenání výsledku je vyhodnocují naše laboratoře. Lidé tak nemusí čekat, ale přijde jim během 2-3 hodin sms zprávou, zda jsou nebo nejsou pozitivní. Přesný laboratorní výsledek pak obdrží i emailem. V případě, že jsou pozitivní, ale bez symptomů, pak je ze stejného stěru proveden v laboratoři i kontrolní PCR test, takže už nemusí na test znovu,“ řekla tisková mluvčí FN Brno Veronika Plachá.
Aktuálně je na antigenní testování ve FN Brno do 25.12. obsazeno – tzn. Štědrý den je zaplněný od 7 do 16 hod.(předpokládaná kapacita 24.-26.12 je cca 350 stěrů za den)
FN Brno stále testuje PCR pro indikované pacienty. Rezervovat se dá – volné termíny jsou minimálně dva dny předem, ale najdou se i ten den nebo na den následující. Ve středu otestovali 473 PCR vzorků z toho bylo 157 pozitivních.

FN Brno v covidových číslech:

85 pacientů na standardních odd.

28 pacientů na jednotkách intenzivní péče

3 pacienti potřebují umělou plicní ventilaci

180 zaměstnanců je v domácí karanténě

50 zaměstnanců je v pracovní karanténě

Foto: Pixabay.com

Jdi na vrch