Celní správa Brno

Jihomoravští celníci zaznamenali další úspěch

Zrentgenovali dodávku a našli 50 000 kusů  pašovaných cigaret. Více než 50 000 cigaret v hodnotě přibližně 200 000 korun našli celníci ukryté v konstrukčních dutinách bulharského dodávkového vozu.

Hlídka jihomoravských celníků kontrolovaly v uplynulých dnech vozidla na dálnici D2. Ve spolupráci s kolegy obsluhujícími mobilní velkokapacitní rentgen pak vybrané vozy podrobili důkladnému skenování.

K pašování používají Mercedes

Krátce po poledni byl ke kontrole vytipován vůz Mercedes Sprinter s bulharskou státní poznávací značkou. V úseku dálnice mezi Podivínem a Hustopečemi ho hlídka nejprve světelnou signalizací upozornila a pak ho doprovodila z dálnice na parkoviště.

Osm lidí v autě a všichni pašeráci

Mercedes benzNa místě celníci zjistili, že ve vozidle cestuje kromě řidiče dalších sedm osob rumunské státní příslušnosti. Z databáze nedoplatků navíc vyplynulo, že řidič dluží celní správě 2000 korun, které na místě uhradil.

Po kontrole dokladů a zavazadel celníci vůz prověřili pomocí mobilního rentgenu. Snímky ukázaly nezvyklou výplň konstrukčních dutin střechy i boků vozu. Byla to cigarety.

Cigaretový kontraband

Vozidlo bylo převezeno i s cestujícími do kontrolní haly a podrobeno důkladné prohlídce. Celníci našli uvnitř místo polstrování 250 kartonů a devět krabiček cigaret Rothmans Demi s ukrajinskou tabákovou nálepkou. K cigaretám se nikdo z cestujících nepřihlásil. Únik na cle a daních byl předběžně vyčíslen na 170 000 korun.

Z důvodu podezření ze spáchání trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby si případ k dalšímu prověření převzali kolegové z odboru pátrání Generálního ředitelství cel. Vozidlo mířilo do Anglie.

Jdi na vrch
%d bloggers like this: