Duo PTASZEK & BUŽMA s houslovým virtuózem Alexey Aslamasem U kouřícího králíka

Ve čtvrtek 9. 2. vystoupí v Jazz baru U kouřícího králíka dva osobití bluesmani PTASZEK & BUŽMA čerpající inspiraci v gospelu a blues. Jejich hostem bude houslový virtuóz Alexey Aslamas!

Matěj Ptaszek, kterého můžete znát z filmu Občanský průkaz, patří mezi evropskou špičku bluesových foukačkářů (Nositel titulu HOHNER Newcomer 2009 a patnáctý nejlepší bluesový harmonikář světa dle ankety prestižního bluesového časopisu Twój Blues, 2012). Po několika letech strávených v Jižní Americe, kde hrál blues v místních klubech a vystupoval na festivalech, se Ptaszek vrátil do České republiky a obohacen o zkušenost kolumbijského crocante rytmu, vytvořil duo s uznávaným českým bluesmanem Bužmou, který mimo jiné úzce spolupracoval s legendárním doyenem moravských bluesmanů Pepou Streichlem.

Bužmova instrumentální dovednost (akustická kytara, banjo, resofonická kytara) a poetičnost nadčasových textů v češtině i prajzském nářečí a Ptaszkova virtuózní hra na foukací harmoniku, stejně jako neotřelý pěvecký projev obou protagonistů, uvrhne posluchače do víru bryskního blues okořeněného o lyričnost českého jazyka i tradičních hudebních perel Amerického Jihu. Těšte se na křupající „crocante“ nářez dua PTASZEK & BUŽMA – Blues And Gospel.

Jako host vystoupí houslový virtuóz Alexey Aslamas!

Čtvrtek 9. února U kouřícího králíka v Brně.

FOTO: BMPR

Jdi na vrch