Druhá světová válka

Vzpomínka na 62 milionu mrtvých!

Přesně před 81 lety to začalo! 1. září 1939 napadlo tehdy nacistické Německo, vedené říšským kancléřem Adolfem Hitlerem, Polsko. Začala tak 6 let a 1 den dlouhá druhá světová válka.

Zapojily se do ní téměř všechny státy Evropy. Válka probíhala na zemi, ve vzduchu i na moři. Vzpomeňme si na své rodiče a prarodiče, dědečky a babičky, kteřé v této válce nějakým způsobem žili. Lidé umírali na celém světě pro pár mocných.

Vzpomínka na Československo?

Druhá světová válka čsA tím nemyslím jen v tehdejším Československu, ale rodiče a prarodiče po celém světě. To oni nám vybojovali tehdejší svobodu a mír.Oni pracovali za tehdejších náletů v různých továrnách.

Za těchto šest let se vyvinulo díky válce velké množství vynálezů, které měly za úkol ničit. Včetně bojových plynů a atomových zbraní. Některé pak přešly do normálního života – auta, nákladní auta, letecká doprava, žárovky, plyn.

Biologická nebo BIO?

Ač se to zdá nepravdivé, téměř celá druhá světová válka byla BIO válkou, lidé jedli zdravé potraviny a narozené děti před koncem války byly poslední generací BIO lidí. Od roku 1945, kdy spadly první dvě atomové bomby na Japonsko – města Hirošimu a Nagasaki, vše co bylo BIO, skončilo!

Mě osobně se tato vzpomínka  týká také. Dědeček i babička pracovali  – byli takzvaně nuceně nasazeni – v továrnách, vyrábějících součástky pro Německo. Nyní už nežijí, ale vzpomínka na ně je neustále živá, protože tu byli a vychovávali mě s rodiči.

Prarodiče si zaslouží úctu!

Připomeňte Vašim dětem jejich dědčky a babičky a ukažte jim, že to je jen 81 let, co lidi nebyli normální a účastnili se šíleností, které se těžko popisují a ještě hůře se na ně dívá, ale to je naše historie. Historie lidí, na kterou se nesmí zapomenout.

Historie lidstva – historie válek

A zapomenou se nesmí taky na to, že historie lidstva je historií válek. Jděte dále do historie a řekněte pravdu o tom, proč se válčilo a kde. Ukažte svým potomkům, čeho si mají vážit. Že nic není zadarmo!

Autor: Ilja Hynek

#62mildrsvka20

P-I-R-@-T ™ - První Internetový Reklamní @genT. V reklamě pracuji už přes 17 let v různých velkých i menších firmách, články jsem psal komerční pro iDNES i netradiční pro brněnský tisk. Poslední dobou, pár let, již jen on-line. Jsem reklamní a marketingový poradce. Dělám weby, které jsou vidět. Dělám SEO, které pomáhá. [ View all posts ]

Jdi na vrch